Gigabyte G5 MF 8+16 RAM yapmak sorun çıkartır mı?

Hyrex IV

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayar maximum 64 GB RAM desteği var. Max RAM MHz'i 3200 diye biliyorum. Kafamda iki RAM var.
https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...-mhz-cl22-kvr32s22s8-16-fiyati,794214666.html

Samsung'un 16 GB hali olacak. Tek sıkıntı şu bende 8 GB RAM var. 8+16 olacak bir sıkıntı olur mu? İleride 32 yapmak için böyle istiyorum.

16 GB'a kadar Dual çalışır, eğer üstüne çıkarsanız Single olarak çalışır.

Yani her halükarda 16 GB Dual çalışacak peki benim RAM'im bununla uyumlu olur mu CL değerini bilmiyorum ya da voltaj degerini.

8 GB RAM gunumuzde çok yetersiz tabii drop yersin. Uyumsuzluk ise volt değerleri var RAM'lerde 1.35v 1.2v vs. bunlar aynı olduğu sürece sıkıntı olmaz.

Şu an takılı olanla alacağım RAM'in uyumlu olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Yani her halükarda 16 GB Dual çalışacak peki benim RAM'im bununla uyumlu olur mu CL değerini bilmiyorum ya da voltaj degerini.

Şu an takılı olanla alacağım RAM'in uyumlu olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
CPU-Z indirip SPD kısmınının SS'ini atabilir misin? Ordaki donanım kimliğinden içindeki rami öğrenebiliriz.

Dosya Ekleri

• IMG-20231024-WA0002.jpg
    IMG-20231024-WA0002.jpg
    101,6 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Tamamdır yarım saate eve gideceğim gidince atarim.
Biraz baktım ramin aynısından bulmak zor laptop için özel üretilmiş ramlar piyasa satışı yok.
Bunu tavsiye ederim bunların çipleri aynı marka sorun yaşamazsın.

Pahalı geliyorsa yukarıda attıklarını da alabilirsin.

Biraz baktım RAM'in aynısından bulmak zor laptop için özel üretilmiş RAM'lar piyasa satışı yok.
Bunu tavsiye ederim bunların çipleri aynı marka sorun yaşamazsın.

Pahalı geliyorsa yukarıda attıklarını da alabilirsin.

Tamamdır teşekkür ederim zaten yukarıdaki 16 GB ile neredeyse aynı fiyat sıkıntı yok.

Geri
Yukarı