Çözüldü Gigabyte GA-A320M-H rev. 1X. Secure Boot sonrası görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PCO

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba.
GA-A320M-H rev. 1X anakart, Ryzen 5 2600X, RX570 8'lik RAM ve 480GB SSD 2. el çalışır durumda sistem aldım. 2 yıldır kullanılmıyor depoda bekliyordu. Gerekli güncellemeleri yapiyordum. "BIOS"'a geldim ve onu da başardım. Yalnız Windows 11 için gerekli olan, "güvenli önyükleme" ayarını, bir türlü yapamadım.

"BIOS"'ta kurcalama yaparken, "sistem tekrar başlat" düğmesini seçtim, ekran görüntüsü gitti ve gelmiyor. Anladığım kadarıyla, klavye ve farede okumuyor. BT bağlantılı ikisinde ve ışıklar sönük.
Ethernet kablosu da ilk açılışta yanıyor "soket dibi yeşil ışık". Fakat sonrasında sönük.
Sistemdeki fanlar stabil çalışıyor. Bütün parçaları söktüm, saatlerce bekledim. Ve BIOS sifirlama tekniklerini denedim. Hiçbir sekilde görüntü gelmiyor.
USB çıkışlarında, sadece telefon şarj görevi görüyor. Normaldeki gibi telefonda "dosya paylaşımı" ve "hata ayıklama açık" seçeneği gelmiyor.
Ekran kartsız denedim çözüm olmadı. Bu arada DVI monitör kullanıyorum. Kasada ve ekran kartında, DVI, HDMI ve DSP'ı girişi mevcut. VGA çıkışı yok.
En son "Secure Boot" BIOS ayarlarını kurcaliyordum. Şu an nasıl geri getireceğini bir türlü bulamadım.
Ve bilgisayar 2 haftadır kullanıyorum. Daha öncesinde "Android işletim sistemi" kullanıyordum sadece.
Yardımcı olabilecek, "yetkili ve bilgili" kimse var mıdır acaba. Bilmiyorum.
"Teşekkür ederim" şimdiden. İlginiz için.
Herkese mutlu yıllar dilerim.

Okuyan varsa bugün pek umudum yok ama ekrandaki son resmi çekmiştim profil resmi yaptım bu sayfada sildim sanırım BIOS'u ya da ne yaptıysam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet hocam. Maalesef Gigabyte anakartlarda böyle oluyor. Tekrar BIOS yazılınca düzeliyor.
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Yine bir Gigabyte anakart vakası. Aslında son BIOS güncellemesi ile cozenler var. Bazen de sizinki gibi olabiliyor. Elinizde farklı ekran kartı varsa takıp deneyebilirsiniz. En kötü ihtimalle servisi halleder. Maalesef bazen tekrar BIOS yazılması gerekiyor.

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Yine bir Gigabyte anakart vakası. Aslında son BIOS güncellemesi ile cozenler var. Bazen de sizinki gibi olabiliyor. Elinizde farklı ekran kartı varsa takıp deneyebilirsiniz. En kötü ihtimalle servisi halleder. Maalesef bazen tekrar BIOS yazılması gerekiyor.

Teşekkür ederim 2 gündür denemediğim BIOS sıfırlama yöntemi kalmadı sadece RAM değişimi yaptım ekran kartı yedeğim yok maalesef anlamadığım konu anakart sadece işlemci ile start alıyor tam donanımlı gibi fanlar dönüyor çalışıyor her şey takılı vaziyette de aynı şekilde çalışıyor hiçbir eksik parça uyarısı yapmıyor sadece görüntü gelmiyor.

Evet hocam. Maalesef Gigabyte anakartlarda böyle oluyor. Tekrar BIOS yazılınca düzeliyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı