Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 RAM frekansı yükselmeme sorunu

xFriendly

Hectopat
Makaleler
1
Anakartım en güncel sürümü olan F9D BIOS sürümünde ancak ne yaparsam yapayım RAM'lerimi 3200 MHz de çalıştıramıyorum, 2133 MHz'de çalışıyor. Gigabyte AB B350 Gaming 3 anakartım, Corsair VENGEANCE LED 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 RAM'im mevcut.
Bazı yerlerde AMD olduğu için AMD tam olarak desteklemeyebilir, desteklediği RAM'leri araştırın RAM kodlarına bakarak vs. yazılar okumuştum. Ne kadar doğru yanlıştır emin değilim ama böyle giderse Intel'e geçmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Gigabyte AX370 Gaming 5 ve Corsair Vengeance RGB LED 16GB 3000Mhz var.
Bios RAM frekans ayarlarından XMP aktif ettiğimde hızım 2933 yükseliyor.

Bende Gigabyte AX370 Gaming 5 ve Corsair Vengeance RGB LED 16GB 3000Mhz var.
Bios RAM frekans ayarlarından XMP aktif ettiğimde hızım 2933 yükseliyor.
Tek tek yükselttim sorun yoktu 3066 ya kadar geldim 3200'e geldim kaydet yeniden başlat dedim. Bilgisayar kendisini 3 kere açtı kapattı. Sonra tekrar 2133'e geri düştü. :(

RAM'lerinizin tam ürün kodunu söyler misiniz? Örnek olarak CORSAIR 8GB 2Rx8 CMD32GX4M4B2133C10
gibi. Aynı anakarta sahibim. Anakart her RAM'de son frekansa kadar destek vermeyebiliyor. Mesela 2400Mhz'lik Corsair Venegeance RAM'lerimi maksimum 2133Mhz'de çalıştırabiliyorum. Ayrıca BIOS sürümü en son F10. Günecelleyin.

Anakartım en güncel sürümü olan F9D BIOS sürümünde ancak ne yaparsam yapayım RAM'lerimi 3200 MHz de çalıştıramıyorum, 2133 MHz'de çalışıyor. Gigabyte AB B350 Gaming 3 anakartım, Corsair VENGEANCE LED 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 RAM'im mevcut.
Bazı yerlerde AMD olduğu için AMD tam olarak desteklemeyebilir, desteklediği RAM'leri araştırın RAM kodlarına bakarak vs. yazılar okumuştum. Ne kadar doğru yanlıştır emin değilim ama böyle giderse Intel'e geçmeyi düşünüyorum.
Bende yükseltemiyordum @Nazım Paşa 'nın tavsiyesiyle önce BIOS'u son sürüm olan F10'a yükselttim daha sonra XMP aktifleyip 2933 MHz çıkardım RAM'leri şimdi ise 3000 MHZ olan RAM'ler 2933 olarak sorunsuz çalışıyor ve kullanıyorum. Sadece pc açılırken anakarta bağlı ledli ön fanın ledi yanıp sönüyor 1 saniye kadar tek sorun bu; bu da sorun değil daha çok bi tepki veriyor gibi sistem.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı