Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 RAM frekansı yükselmeme sorunu

xFriendly

Hectopat
Makaleler
1
Anakartım en güncel sürümü olan F9D BIOS sürümünde ancak ne yaparsam yapayım RAM'lerimi 3200 MHz de çalıştıramıyorum, 2133 MHz'de çalışıyor. Gigabyte AB B350 Gaming 3 anakartım, Corsair VENGEANCE LED 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 RAM'im mevcut.
Bazı yerlerde AMD olduğu için AMD tam olarak desteklemeyebilir, desteklediği RAM'leri araştırın RAM kodlarına bakarak vs. yazılar okumuştum. Ne kadar doğru yanlıştır emin değilim ama böyle giderse Intel'e geçmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Nazım Paşa @Jira gibi benden çok daha iyi bilgililer müsaitse yardımcı olmalı. Ben ne desem seni yanıltmış olurum.

Her şeyi AMD'ye atmanız çok güzel olmuş. Sorun AMD'den değil anakart üreticilerinden kaynaklanıyor öncelikle. Sizin elinizdeki de en stabil B350 anakartlardan. BIOS'un F10 olmasıyla bir alakası olduğunuzu sanmam sorunlarınızın. Yedek BIOS'a geçip deneyin. 3200 olmuyorsa son sürüm BIOS'ta olmaz yani. Zorlamaya gerek yok. Ayrıca tavsiye verilen zamandaki Kaby Lake işlemcilerden yine de daha iyi bir seçim yaptığınızı düşünüyorum. 200 MHz bellek frekansı artmadı diye konunun suçlusu bile olmayan firmaya bela okumanız hiç hoş değil.

F9d'ye geri aldım BIOS'u şimdi açılmayan oyunlar açılıyor. AMD konusunda konuşmayacağım bile.

F9d'ye geri aldım BIOS'u şimdi açılmayan oyunlar açılıyor. AMD konusunda konuşmayacağım bile.

F10 bendede problem oldu sonradan. Ana bios işlemci hatası verip çalışmaz duruma geldi.Backup bios sayesinde bilgisayarı açabildim.

Hocam RAM'inizin marka modeli ne? Eğer sizinkiyle aynıysa ben de bu anakartı alıp kullanacağım da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…