Gigabyte GA-AB350M Gaming 3 2 defa aynı arızadan iade

Theodore34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Gigabyte GA-AB350M Gaming 3 anakartım var. 2 defa bu anakartla sorun yaşadım, servise vereceğim. Başka bir anakart alacağım Black Friday indirimlerini bekliyorum. Servis kararı uzun sürebilir ve ben de indirimlerden bir anakart alırsam iki anakart da elimde kalır diye korkuyorum. Ben ürünün iadesini isteme hakkına sahip miyim? Değişim yaparlarsa ve tekrar gönderirsem iade almak zorunda kalırlar mı? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yıl içerisinde 4, iki yıl içerisinde 6 kez serviste işlem gören cihazın ;
1) Fatura tutarını iade isteme.
2) Cihazın birebir aynısı ile değişimi.
3) Cihazın bir üst modeli ile değişimi. (Üst modelin fiyatı fatura tutarından en fazla 50 liraya kadar fazlaysa)
4) Bir üst modelinin fiyat farkını ödemek suretiyle değişimini talep edebilirsiniz.

Bir yıl içerisinde 4, iki yıl içerisinde 6 kez serviste işlem gören cihazın ;
1) Fatura tutarını iade isteme.
2) Cihazın birebir aynısı ile değişimi.
3) Cihazın bir üst modeli ile değişimi. (Üst modelin fiyatı fatura tutarından en fazla 50 liraya kadar fazlaysa)
4) Bir üst modelinin fiyat farkını ödemek suretiyle değişimini talep edebilirsiniz.
Yanıt için teşekkürler. Ben aynı anakartta iki kez sorun yaşadım farklı yerlerden alınma. Şuanki Vatan Bilgisayar'dan alındı. Burda ilk defa gidecek. Peki şunu merak ediyorum ben ilk arızada anakartı servise gönderdim hem anakartın içine sorunu yazıp para iadesi değil ürün değişimi istediğimi söyledim hemde müşteri hizmetlerine aynı şeyi söyledim. Fakat para iadesi yaptılar bu bana şöyle olumsuz bir durum yaşattı. Ürünü aldığımda para iadesi yapılan zamandan 120 TL daha ucuza almıştım. Müşteri hizmetleriyle tartışma sonucu 120 TL hediye çeki vermişlerdi. Ben böyle durumlardan zarar görmemek adına iade yerine tamir veya değişim isteyemiyor muyum?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı