Gigabyte GA-EQ45M-S2 macOS Catalina 10.15.3

DVI sorun yaratabilir. Birde Sierra ile dener misin?
macOS Sierra indirildi ve 2 defa USB'ye yazılmasına rağmen format atmıyor, PC'de kuruluma geçiş yapmıyor bu disk imajı bozuk diyor. Sierra denemekten vazgeçtim açıkçası.
Ayrıca elimde eski olan bir Asus Nvidia 7200GS ekran kartı vardı onu taktım. Catalina kurdum sıkıntısız ama SMBIOS ayarlarından sonra Nvidia inject ayarlarını seçiyorum Apple yükleme logosunda takılı kalıyor bu ekran kartında ise VGA-DVI çıkışları var malesef herşey yükleniyor ama logoda takılmasına anlam veremiyorum yardımlarınızı bekliyorum her yolu denedim youtube'den aynı donanımda olupta yükleyen kullanıcılar gördüm. Nerede hata yapıyorum bilmiyorum.
macOS Catalina 10.15.3 AMD & Intel Güncel Kurulum İmajı ile yükleme yapıyorum
Macos Catalina Genişletilmiş günlüklü olarak format atıyorum ve APFS dosya formatı olarak da denedim.
Bu bilgisayarıma macOS yüklemek istememin sebebi İphone telefonum ile video alışverişi ve arşivini sadece kişisel bilgisayarım olarak kullanmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin sisteminde Catalina sorun çıkartma ihtimali yüksek. Sierra denerken hatalı inmiş olabilir.
Ayrıca Nv_disable=1 komutunu boot args kımsından kaldırıp dene.

söylediğiniz komutu denedim olmadı

Hocam ben sistemimin destekleyip desteklemediğini nasıl teyit edebilirim Dahili ekran kartı ve harici diğer ekran kartları da çözüm sunmadı

Denediğim ekran kartları sırasıyla şöyle

Palit Nvidia 9600gt 1gb 256bit çıkışları sadece DVI 'dır resimleri ekte vardır.

Asus Nvidia GeForce 7300 SE/7200 GS 512mb modeli çıkışları DVI-VGA vardır.

Denediğim Macos sürümleri

MacOS X Mavericks 10.9.5

MacOS sierra ve high sierra

MacOS Mojave

MacOS catalina

Tüm işletim sistemlerinin son Güncel sürümleri kullanılmıştır..

sizlerden ricam config dosyasını düzenleyebilirmisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı