Gigabyte GA-G41M-Combo DDR3 Ram Çalışmama Sorunu

Dr.Who

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar,

- Bugün aldığım Kingston 8GB DDR3 1333MHz tek modül rami, Gigabyte GA-G41M-Combo anakartımda üzerinde Intel Core 2 Duo E4500 işlemci olan bilgisayarıma taktığımda bilgisayar çalışıyor görüntü gelmeden, 2 dakika olmadan duruyor tekrar açılıyor böyle bir sonsuz döngüye giriyor.

Sistem özellikleri:
- Intel Core 2 Duo 2.2GHz 2MB Cache E4500
- Şuanda 2 GB 800 MHz DDR2 Ram
- ASUS ENGTX 560Ti Direct CU II
- Gigabyte GA-G41M-Combo rev 1.6

Aldığım ramin model nosu: KVR1333D3N9/8G

Sadece 8GB olanı takıyorum diğer slotları boş bırakıyorum.
Max. 8GB kullanılabilir dediğine göre kullanılması gerekmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramde sorun vardır diye korkuyorum açıkcası, eğer sorun yoksa birdahaki ay işlemci ve anakartıda yenileyecem o zaman sıkıntı olmazsa no sıkıntı.

Verdiğim listedeki desteklenen belleklere baktınız mı? Anakart 2x 4GB desteği veriyor. Eğer işlemci ve anakart değişecekseniz bellek beklesin.
Anakartınız "dual channel" ddr3. Yani bir DDR3 taktığınızda aynısından bir tane daha takmanız gerekir. Yoksa sistem çalışmaz ve reset atar. Dual channel demek ikiz ram takmalısınız demek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız "dual channel" ddr3. Yani bir DDR3 taktığınızda aynısından bir tane daha takmanız gerekir. Yoksa sistem çalışmaz ve reset atar. Dual channel demek ikiz ram takmalısınız demek.
Hayır canım, yok öyle bir şey. O zaman ben niye M5A97 R2.'da tek modül 8GB bellek kullanıyorum?

Dual Channel farkı eğer CPU da destekliyorsa, desteklenen uygulamalarda fark yaratır. Örneğin render alırken Dual Kit 2x4GB bellekler ile 1x8GB bellek arasında render hızında fark mevcuttur. 2x4GB daha hızlı alır zira CPU ve program desteklemektedir. Ama oyunlarda gram fark yapmaz. Emin olun bundan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı