Gigabyte GA-H110M-S2 DDR3 anakart RAM uyumluluğu

Enesksp

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
IT - Bilgi İşlem
Anakart
Gigabyte GA-H110M-S2 DDR3
İşlemci
Intel i7-6700
Merhaba, öncelikle şunu söylemek isterim 6. nesil ikinci el bir bilgisayar aldım, üzerinde ki Gigabyte GA-H110M-S2 DDR3 Anakart'da, siyah renk markası HyperX olan ne olduğunu çözemediğim 8 GB RAM takılı, ben eski 4.nesil sistemimde takılı olan beyaz renkli HyperX DDR3-1600MHz 2 adet 8x8 RAM'leri çıkarıp, 6. nesil olan Gigabyte GA-H110M-S2 DDR3 anakarta taktığımda bilgisayarım açılmadı, denemelerimi söyleyecek olursam, ilk önce yukarı da bahsettiğim siyah renk HyperX RAM'in yanına 1 adet beyaz renk DDR3-1600MHz RAM'lerin tekini taktığımda görüntü alamadım, daha sonra siyah olanı çıkarıp her iki beyazı da taktığımda yine görüntü alamadım. İşin içinden çıkamadım açıkçası, ben bu Gigabyte GA-H110M-S2 DDR3 anakarta hangi RAM'i takacağım, internetten sipariş etsem çalışmaz uğraşırım diye korkuyorum, yardıma ihtiyacım var. Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan baktığımda üzerindeki HyperX RAM'in aynısını bulamadım mevcut 8 GB ın üzerine 8 GB daha ekleyeceğim ama performans açısından aynısını almak istiyorum fakat bulamıyorum.
Buradan baktığımda üzerindeki HyperX RAM'in aynısını bulamadım mevcut 8 GB ın üzerine 8 GB daha ekleyeceğim ama performans açısından aynısını almak istiyorum fakat bulamıyorum.

Anakart eski ram eski. Zor biraz bulmanız ikinci el satan bilgisayarcılara bakın.

Listeye göre elinizdekini de elden çıkarıp iki tane aynı alsanız. Gigabyte anakartlarında Rev olayı var birde o ne bilmiyorum benim size attığım rev 1.x.
Bu sistem DDR4 müş ben DDR3 sanıyordum.
Listeye göre elinizdekini de elden çıkarıp iki tane aynı alsanız. Gigabyte anakartlarında Rev olayı var birde o ne bilmiyorum benim size attığım rev 1.x.
Bu sistem DDR4 müş ben DDR3 sanıyordum.

Eski liste değil bu listeye bakın. İlk attığım liste DDR4 ramler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı