Gigabyte GA-MA 770T-UD3P DDR3 Anakart Arızası

GROZA

Hectopat
Bilgisayarımı çalıştırdığımda anakart bileşenleri çok yavaş çalışıyordu bende bilgisayarcıya götürdüm ve bana resimdeki yeri gösteri. Bundan dolayı açılmiyor bilgisayarın diyerek anakartımın öldüğünü söyledi.

Benim sizden ricam bir de siz bakar mısınız?

Bu durum neyden kaynaklı olmuş olabilir ve onarılabilir mi ?

Anakart modeli:
Gigabyte GA-MA 770T-UD3P DDR3

Dosya Ekleri

• 20191206_134930.jpg
    20191206_134930.jpg
    109,5 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarttaki arızaların, hatta anakartın ölmesinin bilgisayarın yavaş çalışmasına sebep olduğunu daha önce hiç görmedim.

Bence bilgisayarcı; ya konuya vakıf değil, ya da sizi kandırmaya çalışıyor.

Resimden de bir şey anlaşılmıyor, açıkçası üzerindeki plastik muhafazada aşınma olmuş gibi duruyor.

Fotoğraftaki yere bakarak oradaki soketin çalışmadığına vakıf olan bu bilgisayarcı ile tanışmak isterim. Bunun dışında anakart bileşenlerinin yavaş çalıştığı kanısına nasıl vardınız? Sorun yazılımsal olamaz mı? Ya da bileşenin kendinden?

Test programları ile stres testleri yapmanızı öneririm.

Anakarttaki arızaların, hatta anakartın ölmesinin bilgisayarın yavaş çalışmasına sebep olduğunu daha önce hiç görmedim.

Bence bilgisayarcı; ya konuya vakıf değil, ya da sizi kandırmaya çalışıyor.

Resimden de bir şey anlaşılmıyor, açıkçası üzerindeki plastik muhafazada aşınma olmuş gibi duruyor.

Bilgisayarın ekran kartı fanı ve işlemci fanı çok yavaş dönüyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu.
Fotoğraftaki yere bakarak oradaki soketin çalışmadığına vakıf olan bu bilgisayarcı ile tanışmak isterim. Bunun dışında anakart bileşenlerinin yavaş çalıştığı kanısına nasıl vardınız? Sorun yazılımsal olamaz mı? Ya da bileşenin kendinden?

Test programları ile stres testleri yapmanızı öneririm.

Bilgisayarın ekran kartı fanı ve işlemci fanı çok yavaş dönüyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu.
Orada ki aşınmadan kaynaklı değil midir yani ? isterseniz kasa çalışırken size video çekip atayım daha açıklayıcı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı