Gigabyte GA-P67A-UD3-B3 Anakartta BIOS Sürümünü UEFI Yapma

BrkEternal

Hectopat
Gigabyte'ın destek kısmından anakartım için BIOS güncelleştirmelerine baktığımda son sürüm olan kullanmakta olduğum 2012 F9 haricinde 2013 yılında yayınlanan bir UEFI BIOS güncellemesi olduğunu gördüm. Standart BIOS günceller gibi usb bellekle güncelleştirmeyi denedim ancak yükleme esnasında hata verdi. Kullandığım bellekle daha önce BIOS güncellemesi yapmıştım. Standart BIOS'tan UEFI'ye geçerken farklı bir yol mu izleniyor?

BIOS aracı ile güncelleyemezsiniz onu. Bunu uygulayın:
Sonra son BIOS dosyasını indirip boş bir klasöre winrar ile içindekileri çıkartın. Çıkarttığınız dosyaları bellek içine atın BIOS'dan USB boot edin. Otomatik güncelleme başlayacaktır doğru yaptıysanız.

BIOS aracı ile güncelleyemezsiniz onu. Bunu uygulayın:
Sonra son BIOS dosyasını indirip boş bir klasöre winrar ile içindekileri çıkartın. Çıkarttığınız dosyaları bellek içine atın BIOS'dan USB boot edin. Otomatik güncelleme başlayacaktır doğru yaptıysanız.
Tam olarak anlamış değilim ne yapacağımı. Rica etsem biraz daha detaylı anlatır mısınız?

Daha nasıl detay vereyim? Bu söylenenleri anlamıyorsanız bilgisayar konusunda bilginiz yok demektir.
Rehber var, uygulayacaksın diyoruz. Uyguladıktan sonra da indirdiğin BIOS dosyası sıkıştırılmış dosya olduğu için dışarı dosyaları çıkaracaksın boş bir klasöre. Klasöre çıkardığın dosyaları kopyalayıp belleğin içine atacaksın.
BIOS'a girip USB belleği boot edip kaydedip çıkacaksın ve güncelleme otomatik başlayacak.

Daha nasıl detay vereyim? Bu söylenenleri anlamıyorsanız bilgisayar konusunda bilginiz yok demektir.
Rehber var, uygulayacaksın diyoruz. Uyguladıktan sonra da indirdiğin BIOS dosyası sıkıştırılmış dosya olduğu için dışarı dosyaları çıkaracaksın boş bir klasöre. Klasöre çıkardığın dosyaları kopyalayıp belleğin içine atacaksın.
BIOS'a girip USB belleği boot edip kaydedip çıkacaksın ve güncelleme otomatik başlayacak.
Murat Bey, öncelikle bir insanın yardım isteğine bu şekilde cevap veremezsiniz. Kimsenin kafanıza silah dayayıp insanlara yardım et dediğini de sanmıyorum.
Bir işe yaramayan yardımınız için teşekkür ederim. Şimdi size "Eğer her markanın BIOS dosyasının .RAR olmayabileceğini bilmiyorsanız veya tahmin edemiyorsanız bilgisayar konusunda bilginiz yok demektir" desem haklı olurum sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir işe yaramayan yardımım değil anlayacak kapasitede değilsiniz ve hala diretiyorsunuz. Kesme işareti içine aldığınız sözünüzde bile bir anlam olmadığının farkında değilsiniz. Anlamıyorsanız anlamıyorum diyeceksiniz bu kadar basit. Anlamıyorsanız da neresi olduğunu söyleyeceksiniz. Yardım edip etmem ile alakalı değil konu, sorulara cevap vermiyor olmanızla ilgili.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı