Elektronik GIGABYTE GeForce RTX 4070 20698 TL

Batina

Kilopat
Geçmişte daha ucuz olduğu zamanlar olmuş ama fırsatı kaçıranlar için belki uygundur.

Screenshot_12.jpg

Bilmiyorum ama windforce yerine bence daha mantıklı.
En azından Red Devil.

En azından Red Devil.

Ara ara bu kararsızlığı yaşıyorum. Daha önce AMD kullanmıştım bazı sorunlar yaşamıştım. Her yeni nesilde bu sefer sorun yok diye başlayıp sorunlar azaltıldı ile devam eden bazı sorunlar yine olabiliyor. Çok detaylı analiz yapmadım tabi. Muhtemelen memnun kalınacağını düşünüyorum. Geçmiş tecrübeyle yaşanılan bir önyargı ister istemez oluşuyor.

İleride ikinci elden satmak istersem nvidia kartlar daha çok tercih edildiğinden daha iyi fiyatlara satılıyor diye düşünüyorum.

Asus 4070 proart da düşünmüştüm hatta konusunu açtım ama bu 2 4070 kart için bir yorum gelmemişti.

12 ay taksitle aylık 2091 TL'ye geliyor. Bu çok iyi bir avantaj olabilir diye düşünüyorum. Mediamarkt 4 taksit yapıyor. Site ne kadar güvenilir çok bilgim yok ama biraz araştırdığım kadarıyla olumsuz bir alıcı yorumu da göremedim.

Ara ara bu kararsızlığı yaşıyorum.
Kararsızlık bir durum yok aslında, sadece oyun oynayacağım dediğin vakit 7800XT daha ucuza daha iyi performans veriyor. En tepe model olması da cabası.
İleride ikinci elden satmak istersem nvidia kartlar daha çok tercih edildiğinden daha iyi fiyatlara satılıyor diye düşünüyorum.
Modelden modele değişir ama genel olarak evet Nvidia daha az değer kaybediyor.
Asus 4070 proart da düşünmüştüm
Proart güzel ancak siteden emin değilim, yine de 22500 lira verip 4070 almak absürt geliyor.

Kararsızlık bir durum yok aslında, sadece oyun oynayacağım dediğin vakit 7800XT daha ucuza daha iyi performans veriyor. En tepe model olması da cabası.

Modelden modele değişir ama genel olarak evet Nvidia daha az değer kaybediyor.

Proart güzel ancak siteden emin değilim, yine de 22500 lira verip 4070 almak absürt geliyor.
Teşekkürler hocam. Taksit işin içine girince neredeyse aynı fiyatlara geliyor :(

6750 XT Red Devil'dan çektiğimi kendim bilirim.
1.kartta uğultu kondostor sesi sürekli mavi ekran.
2.ci gelen kapalı kutu değişim geldi mavi ekran.
3.cu gelen kapalı kutu çalışmadı
İade işlemi baslatım en sonunda kurtuldum eski kart bile ondan sağlamdi.
NVIDIA geçtim kafam saat gibi ikinci el aldım halde sağlam.

En azından Red Devil.

Nvidia alınabiliyorsa Nvidia alınsın boşuna teknoloji fakiri AMD önermeye gerek yok.

Oyun için alınacaksa 7800 XT çok daha mantıklı. Hem daha ucuz hem daha güçlü hem de Red Devil en tepe modellerden birisi.

6700 XT kullanıcısıyım. NVIDIA'nın Frame Generation ve DLSS 3.5 desteği bile 4070 seçmek için başlı başına bir sebep. AMD'de FSR görüntüyü çamur yapıyor resmen.

Geri
Yukarı