Elektronik GIGABYTE GeForce RTX 4070 20698 TL

2.5 yıllık internet cafe vip masa çıkması Sapphire 6900XT'yi 9500'e satıyorlardı da işte insan güvenemiyor. Aynı şehirde de olmayınca referans olsa bile çekiniyorsunuz. Arıza çıksa sıkıntı ki bazen değişimden geldi gibi yazılar görüyorum.
3090'lar hakkında bir şey diyemem ancak attığım RX 6900XT satıcısı güvenilir.

Şahsen bende 9.5k'ya internet kafe çıkması almazdım.

6750 XT Red Devil'dan çektiğimi kendim bilirim.
1.kartta uğultu kondostor sesi sürekli mavi ekran.
2.ci gelen kapalı kutu değişim geldi mavi ekran.
3.cu gelen kapalı kutu çalışmadı.
İade işlemi baslatım en sonunda kurtuldum eski kart bile ondan sağlamdi.
NVIDIA geçtim kafam saat gibi ikinci el aldım halde sağlam.

NVIDIA varken AMD alınma ekran kartı olarak bende öyle düşünüyorum.

Onlarda da coil whine var diyorlar.
Her kartta az çok var desem yalan olmaz.

144hz monitörün var zaten FPS sabitleyip akar gidersin kartın sesi de çıkmaz, ancak kilidi kaldırıp 400-500 FPS almak istediğin zaman her kartta duyarsın bu sesi.
Özellikle valorant tarzı oyunlarda yüksek FPS aldığında CW sesi iyice artıyor.

Bende Trio plus modeli var minecrafta kilidi kaldırınca 800+ FPS alıyorum o sırada çıkan sesi duyman lazım :D

XFX'i satmış iletişim kurdum.
Sürekli kart getiriyor, genelde getirdiği kartlar da 1 hafta durmuyor.

Arkadaşa katılıyorum. Kendim de 3080 Ti RoG Strix'i 11 bin tlye aldım. Şu anki değeri 14-15 bin tl vardır. (üst düzey soğutma ve 3080 Ti ile 3090 arasında çok fark olmadığı için diyorum) Üst seviye bir kart olmasına rağmen Valorant'ta FPS kilidini açtığımda coil whine sesi mevcut. Fakat kulaklık le duyması zor.

NVIDIA varken AMD alınma ekran kartı olarak bende öyle düşünüyorum.

NVIDIA kullandım AMD çoğu kartı elime geçti kullandım yüzlerce bilgisayar kurdum ve kafe kurulumu yaptım ve işlettim.
Benim görüşüm.
AMD tamamen şans işi arızalı çıkma ihtimali. Nvidian kat ve kat fazla artıları eksileri şunlar.
AMD ucuz.
NVIDIA pahalı.
AMD yazılım sorunu çok.
NVIDIA yazılım sorunu az.
AMD yüksek kartların 2 ci ellerini çok ucuza alabiliyorsunuz.
NVIDIA aşırı ucuz olmuyor.
AMD VRAM yüksek genelde en iyi artısı.
NVIDIA VRAM konusunda çok cimri.
AMD çok seviyorum işlemci yönünden ve sürekli anakart değiştirme derdi yok gibi desek yeridir bir artısı bu ve uzun vadeli ekran kartı driver güncellemesi alıyor ama NVIDIA biraz ona göre az ama tarihi eser olan kart bir zahmet güncelleme almasın paran var da kesinlikle NVIDIA diyorum.

NVIDIA kullandım AMD çoğu kartı elime geçti kullandım yüzlerce bilgisayar kurdum ve kafe kurulumu yaptım ve işlettim.
Benim görüşüm.
AMD tamamen şans işi arızalı çıkma ihtimali. Nvidian kat ve kat fazla artıları eksileri şunlar.
AMD ucuz.
NVIDIA pahalı.
AMD yazılım sorunu çok.
NVIDIA yazılım sorunu az.
AMD yüksek kartların 2 ci ellerini çok ucuza alabiliyorsunuz.
NVIDIA aşırı ucuz olmuyor.
AMD VRAM yüksek genelde en iyi artısı.
NVIDIA VRAM konusunda çok cimri.
AMD çok seviyorum işlemci yönünden ve sürekli anakart değiştirme derdi yok gibi desek yeridir bir artısı bu ve uzun vadeli ekran kartı driver güncellemesi alıyor ama NVIDIA biraz ona göre az ama tarihi eser olan kart bir zahmet güncelleme almasın paran var da kesinlikle NVIDIA diyorum.

AMD'nin ucuz olduğunu zaten biliyoruz o halde bile zor dayanıyor sektörde ekran kartı olarak söylüyorum :)

Geri
Yukarı