Gigabyte GTX 1050 Ti mı MSI GTX 1050 Ti X mi?

RasKun

Hectopat
Beyler öncellikle merhabalar. Ekran kartı almayı düşünüyorum ve bu 2 ekran kartı arasında kararsız kaldım. Hepsiburada’da MSI 1400 TL, Gigabyte 1200 TL. Hangisini önerirsiniz ve darboğaz uyum muhabbetini bilmiyorum. Sistemim ortalama bir sistem. i5 işlemci 8GB RAM var. Herhangi bir problem olur mu? Güç kablosunun uyumsuz olması vs. Başka bir öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU 12v kanalından kaç Amper akım veriyor? Ayrıca ucuz olan kartı alman yararına olur. %1 fark anca vardır aralarında.

Kendin halledebilirsin. Örnek olarak aşağıdaki resme bak. PSU'nun yanında yazması gerek. Bir kontrol et. Fotoğraf da atabilirsin.
aekcas600_icgorsel2.jpg

Kendin halledebilirsin. Örnek olarak aşağıdaki resme bak. PSU'nun yanında yazması gerek. Bir kontrol et. Fotoğraf da atabilirsin.
aekcas600_icgorsel2.jpg
Kendim bakamadım ama sistemimi bilen bir arkadaşım 500 W dedi ve LOL gibi fazla sistem gerektirmeyen bir oyun oynuyorum fazlasında gözüm yok yani tek korktuğum problem çıkması

Hocam bu kadar bilgisayar bileşenleriyle alakasızken bence herhangi bir parça almamanız gerekir veya anlayan birine danışmanız (kasa ile beraber gidip) daha mantıklı. Bilgisayarımın üstüne gelip sağ tık yaptığınızda işlemci kaçıncı nesil ve hangi model oradan görebilirsiniz. Eğer çok eski bir i5 değil ise uygun fiyatlı olan Gtx 1050Ti alıp kullanabilirsiniz 200.-TL fiyat farkı yaratacak kadar bir fark yakalayamazsınız.

Beyler öncellikle merhabalar. Ekran kartı almayı düşünüyorum ve bu 2 ekran kartı arasında kararsız kaldım. Hepsiburada’da MSI 1400 TL, Gigabyte 1200 TL. Hangisini önerirsiniz ve darboğaz uyum muhabbetini bilmiyorum. Sistemim ortalama bir sistem. i5 işlemci 8GB RAM var. Herhangi bir problem olur mu? Güç kablosunun uyumsuz olması vs. Başka bir öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.
i5 hangi nesil? Yani "Intel Core i5" yazısından sonra ilk gelen rakam nedir? Atabilirseniz tam model adını atın.
Gigabyte öneririm. 200 TL'ye değer bir performans ve sıcaklık farkı yok. Taş çatlasa 4 derece ve taş çatlasa 4 FPS fark eder.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı