Çözüldü Gigabyte GTX 1070 G1 ve yeni Anakartlara uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aksiyonel

Decipat
Yer
Çekmeköy/İstanbul
Merhaba,

Gigabyte GTX 1070 8 GB G1 Gaming bir ekran kartım var. Karttan çok memnunum yeni nesil tüm oyunları sorunsuz oynayabiliyorum. Kasayı Ağustos 2016'da toparladığım için biraz eski kaldı. Birkaç değişiklik yapmak istiyorum. Ekran kartı, diğer parçalar ile uyum sorunu yaşar mı emin değilim.

Hazır sistemler (sepete tıklarsanız ekran kartı vs görebilirsiniz) 20 bin TL ve üstünde seyrediyor. Eğer uyum sorunu yaşamazsam yalnızca aşağıdakileri değiştireceğim.
Konu hakkında desteğinizi rica ederim.

Yeni Anakart: ASUS Prime Z690-P DDR4-CSM 5333MHz(OC) RGB M.2 1700p ATX
Yeni İşlemci: Intel Core i5 12400F 4.40 GHz 6 Çekirdek 18MB 1700p 10nm
Yeni RAM: G.Skill 16 GB(2x8) Trident Z RGB 3600MHz CL18 DDR4 RAM
@Recep Baltaş @Umut Nas @agile. @MF

Dosya Ekleri

• 2016 Ağustos Kasa.jpeg
    2016 Ağustos Kasa.jpeg
    125,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Çözüm
Uyum sorunu yaşamazsınız.
Hatta sepete RAM eklediyseniz çıkartın. Ekteki resimde gözüken RAM de uyumlu.
Uyum sorunu yaşamazsınız.
Teşekkür ederim geri dönüşün için. Yalnızca bu parçaların değişimi 12bin civarı. Yeni kasa alsam 22bin civarı tutuyor. Bu biraz da bütçeyle alakalı fakat nasıl bir yol izlesem bilemedim.

Biraz da olaya egzotik yaklaşıp çok beğendiğim RGB Trident Z'leri bilerek ekledim.

Teşekkür ederim geri dönüşün için. Yalnızca bu parçaların değişimi 12bin civarı. Yeni kasa alsam 22bin civarı tutuyor. Bu biraz da bütçeyle alakalı fakat nasıl bir yol izlesem bilemedim.

Resimdeki parçalar hâlâ elinizde bulunan parçalar mı?
Bir de tam bütçe nedir?

Resimdeki parçalar hâlâ elinizde bulunan parçalar mı?
Evet Umut, aktif olarak kullandığım bilgisayar hem imzadaki hem de ilgili ekte bulunan parçalardır.

Açıkçası belli bir bütçem yok. Yeni bir bilgisayar da alabilirim. Ama israfa karşıyım. Bu yüzden gereksiz olarak yeni bir kasa, ssd, power supply almak istemiyorum. Ekran kartım da beni yeterince memnun ediyor sorun çıkartmıyor.

Ekran kartı, SSD, kasa, RAM kalsın. 1 TB HDD alırsınız.
Amacınız oyun mu yoksa başka mı?
@Rustin Cohle @BadGamer bu bileşenleri göz önünde bulundurursak önerebileceğiniz sistem var mıdır?
Yalnızca oyun oynuyorum. Hobi olarak yazılım ile ilgileniyorum fakat bu bileşenler haliyle yeterli geliyor. Yalnızca yeni sistemlerden geri kalmamak adına ilgili parçaları değiştirme kararı aldım. Konu hakkında destekleriniz için çok memnun olurum.

@Rustin Cohle önerebileceğiniz başka anakart, işlemci varsa tavsiyenize uymak isterim hocam. Ben nacizane araştırıp yazdım ama dediğim gibi ekran kartımdan memnunum. Yalnızca diğer parçaları değiştirmek istiyorum. Eğer derseniz ki artık yeni pc alma vakti geldi kendimi ayarlamak isterim.

Hocam henüz araştırma yapmadım ama ekran kartları ile ilgili bakım, temizlik yaptırabileceğim bir yer var mıdır öneriniz nedir?

Son düzenleme:
@Rustin Cohle önerebileceğiniz başka anakart, işlemci varsa tavsiyenize uymak isterim hocam. Ben nacizane araştırıp yazdım ama dediğim gibi ekran kartımdan memnunum. Yalnızca diğer parçaları değiştirmek istiyorum. Eğer derseniz ki artık yeni pc alma vakti geldi kendimi ayarlamak isterim.
İsterseniz 6600 ekran kartlı bir sistem toplayabiliriz bu bütçede. Hem de elinizde 1070 de kalır. İsterseniz sisteme takar kullanırsınız :D Ama 1070'de illa kalacağım diyorsan B660 ve 12400F alınabilir. Elinde para kalır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı