Gigabyte GTX 1660 Super 76 derece oluyor

teknokojici

Hectopat
Daha fazla  
2 fanlı modelini kullanıyorum. FurMark'ın 1 saatlik testinde en fazla 76 derece gördüm. Bu sıcaklık normal değil mi? Bir de FurMark'ta en fazla gördüğün değerden 2 3 derece daha düşük görürsün diyorlar, bu doğru mudur?

2 fanlı modelini kullanıyorum. FurMark'ın 1 saatlik testinde en fazla 76 derece gördüm. Bu sıcaklık normal değil mi? Bir de FurMark'ta en fazla gördüğün değerden 2 3 derece daha düşük görürsün diyorlar, bu doğru mudur?

Normal ama biraz daha düşse fena olmaz. Kasanız nedir?

Normal ama 80 dereceye de yakın. Birkaç ay sonra ısı değerleri 80 dereceyi bulabilir. Erkenden bakım yapmak iyi olabilir.

Önceden 82'yi görüyordu fan takviyesi yaparak bu dereceye düşürdüm bu arada kasam Corsair Carbide Spec 05 5 fan ile kullanıyorum ileride bir fan daha takacağım.

Kasanın hava sirkülasyonunu iyileştirebilirsin ama değerler normal 79-80 C'lere ulaşmadığı sürece sıkıntı yok.

Önceden 82'yi görüyordu fan takviyesi yaparak bu dereceye düşürdüm bu arada kasam Corsair Carbide Spec 05 5 fan ile kullanıyorum ileride bir fan daha takacağım.

Kasa fena değil ve fazla fan takmak sıcaklığı düşürmez. 5 fan yeterli. Kasanız havasız bir yerde ise masanın üstü veya hava alan bir yere koyun ve termal macun yenileyin.Ayrıca manuel fan ayarı varsa kaldırın.

Kasa fena değil ve fazla fan takmak sıcaklığı düşürmez. 5 fan yeterli. Kasanız havasız bir yerde ise masanın üstü veya hava alan bir yere koyun ve termal macun yenileyin. Ayrıca manuel fan ayarı varsa kaldırın.

Sistemi alalı 3 ay olmuyor zaten ekran kartının fan ayarlarını ellemedim kasanın her tarafı açık gerçi 2 hafta öncesine kadar kasa masanın altında idi olduğu yerden doğalgaz borusu geçiyordu yanı oldu yer çok sıcak idi ama yine de 80 dereceyi görmüyordu o yüzden yazın da 80 dereceyi göreceğini sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı