Gigabyte GTX 2060 Super sıcaklık değerleri normal mi?

oguner

Femtopat
Merhabalar. Yeni sitem topladım. Başlıkta belirttiğim ekran kartım yükte 82 dereceleri bulabiliyor .(2K çözünürlük 165 Hz)Full HD'ye çektiğimde 70-75 derecelerde. Kasam Corsair Spec Alpha stok fanlar var.(2+1). Oda sıcaklığı 27 derece, kasa masa altında. Isı değerlerim biraz fazla sanırım. Ekran kartını İtopya indirimlerinden aldığım için bir soru işaretim vardı zaten. Sizce bu sıcaklık değerleri yüzünden ekran kartını iade etmeli miyim? Bir de kasa biraz sesli çalışıyor gibime geldi. Boşta 40 db ortalama.

Merhabalar. Yeni sitem topladım. Başlıkta belirttiğim ekran kartım yükte 82 dereceleri bulabiliyor .(2K çözünürlük 165 Hz)Full HD'ye çektiğimde 70-75 derecelerde. Kasam Corsair Spec Alpha stok fanlar var.(2+1). Oda sıcaklığı 27 derece, kasa masa altında. Isı değerlerim biraz fazla sanırım. Ekran kartını İtopya indirimlerinden aldığım için bir soru işaretim vardı zaten. Sizce bu sıcaklık değerleri yüzünden ekran kartını iade etmeli miyim? Bir de kasa biraz sesli çalışıyor gibime geldi. Boşta 40 db ortalama.

NVIDIA bir karta göre biraz fazla. Fakat normal denebilir. Soğutması iyi bir model olmayabilir. Hangi modeli kullanıyorsunuz? Kasanın hava akışı nasıl? Birçok etken var. Genel olarak iyi diyebilirim. 4 tarafı kapalı bir kasada kullanıyorsanız fazlasıyla normal...

Gigabyte Aorus haricinde ki tum modelleri bence gercekten kotu. Baya sikayetci olani gormustum forumda. Kasayi masanin ustune koyun. Bence sıcaklık normal degil. Driver'lar guncel mi?

Geri
Yukarı