Gigabyte RTX2060 sıcaklık değerleri normal mi?

OLEON

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
Gigabyte geaforce rtx2060 windvorce
Ekran kartımi temizlemek için fanlarini çıkarmak istemiştim fakat dalginliktan yanlış yeri sökmuşüm ve ortadan ayırdım macunla işlemcinin bağlantısını koparttim. Yani daha sonrasinda geri taktım bir şey olmadı ama sıcaklık değerlerinde bir sakınca olur mu? Yeni macun sürmem gerekir mi?
Ayrıca ekran kartım su an Assetto Corsa ve Forza 5 de baktım 75 derecelerde geziyor normal mi ekran kartım Windforce modeli bana biraz fazla geliyor.

Ayrıca şunu eklemek istiyorum ekran kartı 77 derecelerdeyken oyunu kapattım andan itibaren yaklaşık 10 saniye içinde 50 derecelere geri dönüyor yani Nvidia nin kendi programında bu şekilde gösteriyor
Sıcaklık düşüşü normal, oyundayken olan sıcaklıkların da normal bence. O kartın normal ayarlar ile yükte 69 derecelerde çalışabilmesi biraz hayal kalıyor. 75 derece için sıcaklıkların düşük bile diyebilirim o kart özelinde.

Ancak ekleyeyim ki soğutma bloğunu çipten ayırdıktan sonra termal macun yenilemelisin. Sıcaklıklar yine bu şekilde seyredebilir ama işi sağlama al, belki kısa - uzun vadede sorun olabilir.

Sıcaklık düşüşü normal, oyundayken olan sıcaklıkların da normal bence. O kartın normal ayarlar ile yükte 69 derecelerde çalışabilmesi biraz hayal kalıyor. 75 derece için sıcaklıkların düşük bile diyebilirim o kart özelinde.

Ancak ekleyeyim ki soğutma bloğunu çipten ayırdıktan sonra termal macun yenilemelisin. Sıcaklıklar yine bu şekilde seyredebilir ama işi sağlama al, belki kısa - uzun vadede sorun olabilir.
Teşekkürler herkese Allah'a emanet olun

Geri
Yukarı