Çözüldü Gigabyte H110-D3A anakart WD Blue 550 NVMe M.2 SSD diski görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VSM

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, aşağıda vermiş olduğum konu linki ile sorunum aynı.
Konuyu takip ettiğimde arkadaş diski alıp çözüme ulaşıp ulaşmadığını yazmadığı için konu açma gereği duydum.

Elimde halihazırda:

WD Blue SN550 250GB 1750-2400MB/s NVMe M.2 SSD WDS250G2B0C.
Disk mevcut fakat anakart bir türlü görmüyor

Araştırmalarım sonucu verdiğim konu linkini buldum ben de aşağıda linkini vermiş olduğum ürünü satın aldım.
Yani benim elimdeki M.2 disk tek çentik satın aldığım M.2 disk ise çift çentik fakat anakart desteğinde M.2 yazıyor yani girişi tek çentik gözüküyor.

https://www.hepsiburada.com/wd-1tb-...ZQ?magaza=EMINMARK&url_src=and-product-detail

Kafamı karıştıran şey danıştığım (WhatsApp grubu) arkadaşlar oradaki ürünün de benim anakartıma uymayacağını söylediler acaba doğru mu?

Doğru ise satıcıyı kargo zararına uğratmak istemiyorum.
Benim için hem satıcı için zaman kaybı aynı zamanda satış için maddi kayıp.

Nasıl bir yol izlemem lazım bu aldığım ürün doğru mu önereceğiniz ürün var mı?

Yok mu fikri olan ?

Son düzenleme:
Çözüm
Başlıktaki olay normal. Anakartınızdaki M.2 yuvası sadece SATA M.2 SSD (sizin tabirinizle çift çentik) destekliyor.

...fakat anakart desteğinde M.2 yazıyor yani girişi tek çentik gözüküyor.
Şöyle, tek çentik olan yere çift çentik (B Key + M Key) SSD de girecektir. Sadece SATA M.2 desteklemesine rağmen neden NVMe SSD formunda (sadece M Key, tek çentik) port yapıyorlar ben de bilmiyorum. Uğraşmamak içindir.

Kafamı karıştıran şey danıştığım (WhatsApp grubu) arkadaşlar oradaki ürünün de benim anakartıma uymayacağını söylediler acaba doğru mu?
Bunu söylerken herhangi bir açıklama yaptılar mı? Yanlış çünkü. Anakart üreticisinin sitesindeki bilgilere göre desteklemeli.

Bu SATA M.2 SSD. B Key + M Key, yani çift çentikli, yani anakartınızın desteklediği. Çalışacaktır.
Başlıktaki olay normal. Anakartınızdaki M.2 yuvası sadece SATA M.2 SSD (sizin tabirinizle çift çentik) destekliyor.

...fakat anakart desteğinde M.2 yazıyor yani girişi tek çentik gözüküyor.
Şöyle, tek çentik olan yere çift çentik (B Key + M Key) SSD de girecektir. Sadece SATA M.2 desteklemesine rağmen neden NVMe SSD formunda (sadece M Key, tek çentik) port yapıyorlar ben de bilmiyorum. Uğraşmamak içindir.

Bunu söylerken herhangi bir açıklama yaptılar mı? Yanlış çünkü. Anakart üreticisinin sitesindeki bilgilere göre desteklemeli.

Bu SATA M.2 SSD. B Key + M Key, yani çift çentikli, yani anakartınızın desteklediği. Çalışacaktır.

Çözüm

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.🤗

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı