Gigabyte H410M S2H V3 Anakarta Su Döküldükten Sonra Çalışmıyor

EmirhaNG28

Decapat
RAM
Corsair Vengeance LPX 3200 MHz
Ekran kartı
Gigabyte GTX 1650
Anakart
Gigabyte H410M S2H V3
İşlemci
Intel i3 10100F
Anakartımın üstüne az miktarda su döküldü fakat bilgisayarı açmaya çalıştığımda hiçbir tepki vermiyor.

Ekran kartı ve RAM'lerimi başka bilgisayara taktım ve çalıştığına eminim. PSU'nun kablosunu kısa devre yaptım PSU'nun çalıştığına da eminim. BIOS pilini çıkarıp bekleyip sonra taktıktan sonra tekrar açmayı da denedim. Yanık kokusu falan da hiç gelmedi. Anakartın üzerinde devrelerde herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Tornavidayla Power soketine de kısa devre yaptım fakat hiçbir şekilde çalışmıyor. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Anakartın üzerine dökülmüş yanı problem anakartta diğer elemanlar zarar görmemiştir. Tamirciye götürmekte fayda var gözle gözükmeyen smd parçalarda kısa devre olmuş veya bozulmuş olabilir. Çalışıyorken mi döküldü su?

Anakartın üzerine dökülmüş yanı problem anakartta diğer elemanlar zarar görmemiştir. Tamirciye götürmekte fayda var gözle gözükmeyen smd parçalarda kısa devre olmuş veya bozulmuş olabilir. Çalışıyorken mi döküldü su?

Evet çalışıyorken su döküldü ve hemen kapatıp kurumasını bekledim. Gigabyte'ın teknik servisini pek önermiyorlar, tamirciye mi götürsem servise mi yollasam kararsız kaldım.

Hocam tabii ki servise verin pahalıya patlar fakat sağlam olur. Devir değişti bence mahalle tamircileri artık çok önermiyorum. Bu hafta 4 tane şikayet okudum sosyalde.

Geri
Yukarı