Gigabyte H55M-S2H Mavericks Kurulumda Klavye Fare Çalışmıyor

Talha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dual Boot UEFI Mavericks ve Win7 Kuramıyorum.

Öncelikle belirtiyim bu videoyu takip ederek yaptım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dil seçim ekranına geliyorum klavyem ve mouseum çalışmıyor.(bildiğin ışıkları kapanıyor) Dolayısıyla dahada ileri gidemiyorum.
Klavye mouseum usb olduğu için cloverdan usb fixide işaretledim ama olmadı kafama takılan bişey var acaba ondanmıdır diye düşünüyorum. İzlediğim videoda biosdan ehci handoff ayarı yapılıyor benim biosumda ise o ayar yoktu acaba sorun bu mudur bilmiyorum. Birde sabit diskim mbr değil gpt. Belki de bu sorundur buda bilginize...

Evet, faydalı yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın modeli nedir?

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkürler, Anakartım: Gigabyte H55M-S2H

BIOS'taki USB Keyboard Support açık mı? Anakarttan anakarta değişebilir bu isim.

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkürler, biosumda her ayar yok olanları yapabildim bende,
-Sata modum IDE di videoda gösterildiği gibi sata modumu AHCI yaptım.
-Sonrasında videoda EHCI hand-off ayarı ENABLED yapılıyor bende ise öyle bir ayar yoktu dolayısıyla yapamadım.
-Yine videoda Boot mode select UEFI yapılıyor bende ise Boot mode select yoktu dolayısıyla bunuda yapamadım.
-Son olarak Secure Boot CONTROL Disabled hale getirildi bende yine böyle bire şey yokdu,bu yüzden bunuda yapamadım.
Toplayacak olursak sadece sata modumu AHCI yaptım, Biosda tek yaptıgım bu oldu buyrun biosumum resimlerinide sizlerle paylaşıyım.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

(chameleon üzerinden) kurulumda -f komutu yada USBBusFix=Yes veya No komutunu kullandınız mı? Şu an çözüm olarak aklıma gelen bunlar...

Öncelikle aynı kart bende de var ve UEFI kullanmanı tavsiye etmem sorun çıkartıyor. Chameleon son sürümüyle Unibeast üzerinden USB hazırla ve Legacy USB seçeneğini seç ben bu şekilde hallettim. Açarken -x yazmayı unutmayın ve diğer gerekli komutları da yazın devamına. Yine olmadıysa /E/E klasörüne atılacak 4 Kext gerekiyor onları upload ederim(Eğer Unibeast olmadıysa).

Anakartlarımız aynı sanırım, benim BIOS'da böyle aynen. Sana tam ayarları atarım şu an oyundayım.

İlk gözüme çarpan HPET modu 64 bit yapmamışsın.

Yatpım bişey değişmedi teşekkürler.

(chameleon üzerinden) kurulumda -f komutu yada USBBusFix=Yes veya No komutunu kullandınız mı? Şu an çözüm olarak aklıma gelen bunlar...

Dediklerini yaptım bişey değişmedi teşekküler.

NVDA Kext'lerini sildiyseniz UBS belleği baştan yazdırın. Silinmesine gerek yok. Sistemi de -x ile başlatın düz bir şekilde.

Yaptım yinede bişey değişmedi teşekkürler.

Öncelikle aynı kart bende de var ve UEFI kullanmanı tavsiye etmem sorun çıkartıyor.Chameleon son sürümüyle Unibeast üzerinden USB hazırla ve Legacy USB seçeneğini seç ben bu şekilde hallettim.Açarken -x yazmayı unutmayın ve diğer gerekli komutları da yazın devamına.Yine olmadıysa /E/E klasörüne atılacak 4 Kext gerekiyor onları upload ederim(Eğer Unibeast olmadıysa).

O işi yapmak bana zor ve uzun olur bu uefi yolla yapmanın bir yolu yok mudur? Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı