Gigabyte H61M S2PV RAM ve CPU önerisi

Ekran kartını aldığınız zaman FPS'iniz büyük oranda yükselecek, ekrana yansıyacak akıcı görüntüyü görebilmenizi sağlayacak kodların da algoritmik matematiksel hesaplamalarını işlemcinizle beraber koordineli olarak yapacak.

Ben i5 3570 işlemci alıp üstüne 8 GB RAM alıp ondan sonra GTX 970 alacağım aklımda bu var diyorum ki eğer ki i5 3570 alırsam OC yapmazsam i5 işlemci kötümü olur çünkü ömrünü kısaltmak istemiyorum o durumda ilk i5 işlemci aldıgımda oyunlarda beni idare eder mi? 1 2 ay idare eder mi FPS durumu nasıl değişecek sadece ilk işlemci i5 aldıgımda.

@Emircan27, i5 3570 ve GTX 970 uyumlu bir ikili, herhangi bir şekilde sıkıntı olmaz, çoğu oyunu da 1080p high ayarlarda en az 60 FPS'le rahat rahat oynarsınız. i7 2600 işlemci ağırlıklı oyunlarda 3570'e göre, ekran kartı konusunda biraz daha güzel besleme yapıyor o kadar, onun haricinde i5-3570 halen kullanılabilir bir işlemci.

Ben i5 3570 işlemci alıp üstüne 8 GB RAM alıp ondan sonra GTX 970 alacağım aklımda bu var diyorum ki eğer ki i5 3570 alırsam OC yapmazsam i5 işlemci kötümü olur çünkü ömrünü kısaltmak istemiyorum o durumda ilk i5 işlemci aldıgımda oyunlarda beni idare eder mi? 1 2 ay idare eder mi FPS durumu nasıl değişecek sadece ilk işlemci i5 aldıgımda.
Güzel ikili olur ama tabi ucuza i7 2600 veya i7 3770 düşürürseniz kaçırmayın derim.

Dediğim gibi oyunu ekran kartı oynatır işlemci değil. İşlemci, GPU ile bağlantılı olarak çalışan oyun motorunun hesaplamalarını ve beslemesini yapar. FPS istiyorsanız ekran kartı en önemli nokta.
hocam ben gta 5 rp yani fivemden oynuyorum ekran kartım 1024 mb veriyor düşük ayara çekiyorum 890 gibi ama lakin yine kasıyor burda suç ekran kartınınmı yoksa ram mi işlemcimi

Hiç etki etmeyecek mi?

işlemci aldıktan sonra ilk önce ram mi alıyım yoksa ekran kartımı bütcem ise 300-600 arası olur

Ekran kartı tabii ki. 600 TL'ye de GTX 970 ya da RX 470 bulabilirseniz çok iyi olur.
hocam ben gta 5 rp yani fivemden oynuyorum ekran kartım 1024 mb veriyor düşük ayara çekiyorum 890 gibi ama lakin yine kasıyor burda suç ekran kartınınmı yoksa ram mi işlemcimi

Hepsinin yükseltilmesi lazım.

Ekran kartı tabii ki. 600 TL'ye de GTX 970 ya da RX 470 bulabilirseniz çok iyi olur.

Oyun oynayan PC için ilk işlemci aldım bu hata mıydı bir şeye bir yerde başlamak gerek diye düşündüm ilk.

Hocam bunu alıyorum şu anda sıkıntısı var mı bakar mısınız lütfen US $30.88 |Intel i5 3570 İşlemci dört çekirdekli 3.4Ghz L3 = 6M 77W soket LGA 1155 masaüstü işlemci çalışma 100%|desktop cpu|socket lga 1155intel i5 3570 - AliExpress.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı