Gigabyte H61M S2PV RAM ve CPU önerisi

Hocam OC yapılmaz değil mi bunda OC yapılmazsa çok şey mi kaybederiz bir şey deceğim benim işlemci 3.3 GHz şimdiki arasındaki tek fark 100 MHz mi o zaman almıym :(

İşlemcinin yanında K ibaresi olmadığı için OC yapılamaz, zaten bu hız aşırtma işlemi de herkesin kolaylıkla yapabileceği bir olay değil ve aşırı extreme durumlar gerekmedikçe de yapılması şart değil. Ayrıca nasıl elma ile armut birbirinden farklı ise i5-3570 ile i3-3220 de birbirinden tamamen farklı işlemciler. Size performans farklarını gösteren küçük bir tablo gönderiyorum, aradaki uçurumu gözlemleyebilirsiniz. Yalnız tekrar söylüyorum oyunları kasmadan oynamak istiyorsanız güçlü bir ekran kartının yanında bu güçlü kartı besleyecek sağlam bir işlemciye de ihtiyacınız var, aradaki optimum denge mutlaka sağlanmalı. RX 470/GTX 970 gibi bir kartları i3-3220 besleyemez.

Adsız.png

İşlemcinin yanında K ibaresi olmadığı için OC yapılamaz, zaten bu hız aşırtma işlemi de herkesin kolaylıkla yapabileceği bir olay değil ve aşırı Extreme durumlar gerekmedikçe de yapılması şart değil. Ayrıca nasıl elma ile armut birbirinden farklı ise i5-3570 ile i3-3220'de birbirinden tamamen farklı işlemciler. Size performans farklarını gösteren küçük bir tablo gönderiyorum, aradaki uçurumu gözlemleyebilirsiniz. Yalnız tekrar söylüyorum oyunları kasmadan oynamak istiyorsanız güçlü bir ekran kartının yanında bu güçlü kartı besleyecek sağlam bir işlemciye de ihtiyacınız var, aradaki optimum denge mutlaka sağlanmalı. RX 470/GTX 970 gibi bir kartları i3-3220 besleyemez.

Eki Görüntüle 574908

Hocam çok teşekkürler attığım linki sipariş ettim 30 iş günü :( sonra gelecek yani Temmuz'da ağustos'da da tekrar Aliexpress'ten GTX 970 almayı düşünyorum RX mi daha iyi GTX mi?
İşlemcinin yanında K ibaresi olmadığı için OC yapılamaz, zaten bu hız aşırtma işlemi de herkesin kolaylıkla yapabileceği bir olay değil ve aşırı Extreme durumlar gerekmedikçe de yapılması şart değil. Ayrıca nasıl elma ile armut birbirinden farklı ise i5-3570 ile i3-3220'de birbirinden tamamen farklı işlemciler. Size performans farklarını gösteren küçük bir tablo gönderiyorum, aradaki uçurumu gözlemleyebilirsiniz. Yalnız tekrar söylüyorum oyunları kasmadan oynamak istiyorsanız güçlü bir ekran kartının yanında bu güçlü kartı besleyecek sağlam bir işlemciye de ihtiyacınız var, aradaki optimum denge mutlaka sağlanmalı. RX 470/GTX 970 gibi bir kartları i3-3220 besleyemez.

Eki Görüntüle 574908

Hocam bir de ben voltaja flan baktım 250voltaj flan gösteriyor sıkıntı yaşamam değil mi?

Voltaja değil 12V üzerinden çekilen akım değerine bakmanız gerekiyor, ayrıca güç kaynağının marka ve modeli de genel sistem ve ekran kartı beslemesinde oldukça önem taşıyor, GTX 970 için minimum sağlam ve kaliteli 500W bir PSU'ya ihtiyacınız var. (F/P olarak High Power 500W Eco 80 önerebilirim).

Güç kaynağının üzerinde Max 400W yazıyor bir de kutucuklarda şunlar yazıyor 5 tane kutucuk var +12V -12V +3.3v + 5vsb işlemci bu güç kaynagını olmazmı.
Voltaja değil 12V üzerinden çekilen akım değerine bakmanız gerekiyor, ayrıca güç kaynağının marka ve modeli de genel sistem ve ekran kartı beslemesinde oldukça önem taşıyor, GTX 970 için minimum sağlam ve kaliteli 500W bir PSU'ya ihtiyacınız var. (F/P olarak High Power 500W eco 80 önerebilirim).

Hocam 400W gösteriyor 400W'lık önerebiliceğiniz ekran kartları yok mu? Bir de bu soru önemli şu an işlemci yolda ya güç kaynağı ile işlemcilik bir durum yok değil mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı