GIGABYTE IF 333 Kasa İncelemesi

• Konuyu başlatan Mertcan Başel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 9B
Arkadaşlar kasayı dün Vatan’dan aldım. %30 indirimli 120tl. Kasamız GIGABYTE IF 333.

kSxKOSu.jpg

İncelememize başlıyalım. Önce kasanın kutusu.
Vh0LrJ1.jpg

Kutuyu açtık. Karşımıza ilk olarak kasa çıkıyor. Köpükler ve jelatinle korunuyor.
sBLqaAP.jpg

wS7289W.jpg

Kasanın üst tarafındaki girişlerle devam edelim. 1X USB 3.0, 1X USB 2.0, kulaklık ve mikrofon girişi, reset tuşu ve HDD LED ışığı var.

gKca5Uz.jpg

Kasaynın güç tuşuyla devam edelim. Güç tuşu biraz aşağıda konumlandırlımış.
xaIz4ge.jpg

Kasanın arka tarafına geçelim. Arka tarafta bir tane 12 santimlik fan görüyoruz. Bu fan egsoz fan görevini görüyor. Hemen sağ tarafında anakart çıkışları için olan boşluk var. Fanın alt tarafında sıvı soğutma için olan delikler var. Sıvı soğutma desteği var.
p6fkZoz.jpg

xl3EPl7.jpg

Güç kaynağının yeri aşağıda konumlandırılmış. Bu güzel bir artı.
wDzww1P.jpg

Kasanın içine geçiyoruz. Kasanın içinde ilk olarak bizi kullanım kılavuzu, garanti belgesi, montaj vidaları ve küçük bir apart karşılıyor.
BDoq0Er.jpg

Sağ üste RESET SW, HDD LED, POWER kablosu, USB 3.0 ve USB 2.0 bağlantı kablolarını görüyoruz.

jtcdLg5.jpg

Kasanın hem ATX hemde Micro ATX desteği var. Kablo toplama yönetimide var.

mBb8MQk.jpg

Ön tarafta bir tane daha 12 santimlik fan var.
Kms73tN.jpg

Kasanın DVD ROM ve HDD için sürücüsüz montaj aparatları var. 2 tane HDD için, 2 tanede DVD ROM için apart var.

hI7Tt5b.jpg

Mv5t03Z.jpg

Kasanın SSD için özel montaj yuvası var.

Kms73tN.jpg

Kasanın diğer tarafına geçelim. Pek fazla bir şey yok. Zaten olmasınıda beklemiyoum :D.
M5YG1He.jpg

Kasanın altına geçelim. Biz toz filitresi karşılıyor.

RwVf8Zp.jpg

eTeO7BW.jpg

Önde 2, arkada 2 olmak üzere toplam 4 tane kasanın kaymasını önleyen pilastikler var.
iQiJKWu.jpg

Kasanın kapağına geçelim. İki tane 12 yada 14 santimlik fan takmak için yuva var.

UBFPLNi.jpg

Son olarak montaj bitikten sonraki fotoğraflara geçelim :D.
qVkPMzZ.jpg

kE6iR4R.jpg

VA6sbSG.jpg

Wk8RyfF.jpg

hw5sXo1.jpg

PnNlj5o.jpg

Ürünün artıları:
  • Ön tarafta USB 3.0’ı olması.
  • Kablo toplama yönetiminin olması.
  • Sürücüsüz montaj yuvalarının olması.
  • Sıvı soğutma desteğinin olması.
  • Özel SSD montaj yuvası.
Ürünün eksileri:
  • Güç tuşunun aşağıda olması.
  • Kablo toplama yönetimi deliklerinin küçük olması.
  • Özel SSD montaj yuvasının bir tane olması.
Kullanıcı yorumu:
Arkadaşlar aslında bu fiyata bu kadar özeliği olan kasa bulmak güzel. Kablo toplama yönetimi, özel SSD yuvası, sürücüsüz montaj gibi özellikler güzel ama her ürünün bir eksisi olabiliyor. Bu kasada en sevmediğim yer kablo toplama yönetimi delikleri. Delikler dar. Kablolar geçmiyor. Geçirsem bir dert geçirmesem bir dert. Zaten yukarıda fotoğrafta gördünüz kablolar karışık. Bununla sonra ilgileneceğim.
Birde kasanın güç tuşu aşağıda bu benim sinirimi bozdu. Bu güç tuşu yukarıda olsaydı çok güzel olurdu. Genede kasayı tavsiye ediyorum. Bütçesi düşük olanlar için çok ama çok iyi bir kasa. Aslında ben başka kasa alacaktım ama son anda bütçede sıkıntı oldu. Yinede ben tekrardan uyarayım. Kablo toplama yönetimi delikleri dar. Ona göre alın.

Zaten bütçeniz yüksekse bu kasayı almayın :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun da o kablolar çok kötü duruyor. Kablo saklama yerinden kabloları geçirmek için dar mı yoksa sen mi geçiremedin?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı