Gigabyte nasıl bir markadır?

Erkin Ulaş

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B450 Tomahawk
AMD Ryzen 3600
CORSAIR Vengeance 8+8 16 GB 3000mhz
ZOTAC RTX 3080Ti AMP! Holo
FSP Hydro G PRO 1000W
WD Black SN750 1 TB
SEAGATE 1 TB 7200 RPM
KINGSTON A400 120 GB
VIEWSONIC XG 2402
CORSAIR K70 MK.2 Red Swich
MSI DS200
ASUS TUF H3 Wireless
MSI Vampiric 011C
Hayatımda hiç Gigabyte ürünü kullanmadım. Anakart, monitör ve özellikle ekran kartı vs. Bu firmanın ürünleri kaliteli midir? MSI, ASUS gibi markalar ile rekabet edecek kadar iyi midir?

Modele bakılır, markaya değil. Gigabyte'ın iyi ürünleri de vardır, kötü ürünleri de vardır.

Gigabyte monitör kullanıyorum, iyi.

Ekran kartı olarak modeline göre değişebilir ama genellikle ısındığını gördüm.

Anakart olarak TPM 2.0 ya da Secure Boot açınca bir hatadan dolayı, bunun bir nedeni de vardı ama anakart brick oluyordu.

Son düzenleme:
ASUS MSI gşbi markalarla rekabet edemez ama F-p açısından edebilir. Düşük fiyatlı idare eden markalardan başı çekiyor kendisi. Şimdi gidip ASUS ROG anakarta 3K vermektense Gigabyte aourus anakarta 2K vermek daha mantıklı olabilir yerine göre. Fiyatları salladım bu arada. Yakın zamanda bakmadım fiyatlara.

Hayatımda hiç Gigabyte ürünü kullanmadım. Anakart, monitör ve özellikle ekran kartı vs. Bu firmanın ürünleri kaliteli midir? MSI, ASUS gibi markalar ile rekabet edecek kadar iyi midir?

Ekran kartı olarak Eagle serisi iyi değil fakat Gaming, Aorus Elite, Master, Vision serileri güzeldir soğutma açısından.

Ekran kartı olarak Eagle serisi iyi değil fakat Gaming, Aorus Elite, Master, Vision serileri güzeldir soğutma açısından.

Gaming OC modeli hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? O model hakkında değil Türkçe İngilizce kaynak bile yok.

Modele bakılır, markaya değil. Gigabyte'ın iyi ürünleri de vardır, kötü ürünleri de vardır.

Gigabyte monitör kullanıyorum, iyi.

Ekran kartı olarak modeline göre değişebilir ama genellikle ısındığını gördüm.

Anakart olarak TPM 2.0 ya da Secure Boot açınca bir hatadan dolayı, bunun bir nedeni de vardı ama anakart brick oluyordu.

Kötü ürünlerine biraz örnek verebilir misiniz?

Gaming OC modeli hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? O model hakkında değil Türkçe İngilizce kaynak bile yok.

Gigabyte eagle. Cogu zaman isindigini gordum diger modellere gore.

Anakart olarak bu video.

Bunlar modele gore degisebilir. Her eagle modeli kotu olmayabilir. Her Gigabyte anakart modelinde o sorun olmayabilir.

Hocam gigabyte iyi markadır ya kötü değil tabi modelinede bağlı

Hocam Gaming OC modeli giriş ve orta seviye kartları gayet düzel soğutuyor. Fakat iş 6800 XT, 6900 XT, RTX 3080 gibi üst seviye gibi kartlara gelince 70-73 derecelere kadar çıkabiliyor. Bende mevcut olan RX 6600 XT modeli gayet güzel bir şekilde soğutmakta, tam yük altında 65 dereceden yukarı çıkmadı. (Aklımda kendi kasamın hava akışının iyi olmadığı gibi bir düşüncede var.) Üzerindeki RGB Gigabyte yazısıda RGB Fusion yazılımı üzerinden kontrol edilmekte.

ASUS MSI gşbi markalarla rekabet edemez ama F-p açısından edebilir. Düşük fiyatlı idare eden markalardan başı çekiyor kendisi. Şimdi gidip ASUS ROG anakarta 3K vermektense Gigabyte aourus anakarta 2K vermek daha mantıklı olabilir yerine göre. Fiyatları salladım bu arada. Yakın zamanda bakmadım fiyatlara.

Yanlışınız var bence. Anakart denildiğinde ilk sırada Gigabyte gelir. Sonra diğerleri kendi aralarında yarışır.

Geri
Yukarı