Gigabyte P55A-UD4 Anakarta Upgrade

Drasias

Kilopat
Bilgisayara RAM, HDD ve SSD almak istiyorum ama ne almalıyım kafam karışık.

Şu Anki Sistem:

• Gigabyte P55A-UD4 Anakart
  • Sapphire HD 5850 Toxic
  • 2x2 Kingston 1333 mHz RAM
  • 500 Wat OCZ PSU
  • i7 860 İşlemci
  • 1 TB Segate 7200 RPM HDD

Şu an kafamdaki parçalar şunlar:
VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1333MHz CL7 1.5V Dual Kit Ram - Ram
VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk

SSD olarak pek bir fikrim yok, sizce ne almalıyım?(400TL'yi geçmese iyi olur.)
Sizce almak istediklerim nasıl, neler önerirsiniz ?
Güç kaynağı aynı anda 2 tane 1TB'lik HDD'yi çalıştırmaya yeter mi ?

Ek Soru:
Elimdeki 1 bilgisayar tarafından kullanılan Windows keyini başka bir bilgisayarda kullansam diğeri deaktif olur mu ve bu olayın bir sınırı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'e kesinlikle gerek yok. Bu sistem için 4 GB gayet iyi. Oyunlarda vs hiçbir fark olmaz 8 GB yapınca.Tecrübe ile sabittir. Emin olabilirsiniz.

Madem paranız var, ekran kartı ve SSD alın derim. Üstüne bir de Windows 8 64 Bit kruunca mükemmel bir sistem çıkar ortaya.

Ekran kartı ve SSD için toplam bütçeniz nedir?

Şu anki sistemim 32 Bit olduğundan zaten 4GB'yi tam olarak kullanamıyorum. SSD alıp içine Windows 7 64-bit kurup HDD'yi de depolama amaçlı kullanmak istiyorum. RAM'i de upgrade yaparken yine de yükseltmek istiyorum. Şu an için ekran kartı düşünmüyorum. HDD, SSD ve RAM almak istiyorum şimdilik. Bütçem 500-600 TL.

Ekran kartı yetiyor da hangi marka alsam rami ve SSD'yi onu tam kesinleştiremedim. Corsair SSD'de iyi mi? Bir de yukarıda yazılan Ramlerden hangisini onerirsiniz ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı