Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC alınır mı?

Bütçem 3000-4000 TL arasında. Başlıkta belirttiğim ekran kartını düşünüyorum. Soğutması, performansı vs. nasıldır? Başka bir öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Digital Foundry adlı test kanalının testlerinde en başarılı soğutma ve performansa sahip 5700XT'lerinden biriydi bu kart. Hatta direk "bulduğunuz yerde alın" diyorlardı gönül rahatlığı ile.

Nvidia ile AMD kartlar arasında sıcaklık karşılaştırması yapanlar olmuş, ancak bu karşılaştırma pek doğru değil. Her kart farklı tasarıma sahip ve sıcaklık ölçümlerini farklı mesafelerden alıyorlar. Elinize bir termometre alıp bir ateşe/sobaya/kalorifere doğru yürüyün. Her yaklaştığınız 10 cm için farklı değerler elde edersiniz. Aynı mantık kartlarda da var. Sensörü, kartın ısınan yerine ne kadar yakın koyarsanız o kadar yüksek sıcaklık okur. Bir üretici size kartın sıcaklık değerlerini verdiği zaman "bakın bizim kartımız rakip karttan 4 derece daha soğuk çalışıyor" demek için vermez. "referans ve risk sıcaklıkları bunlardır, siz bunların altında kaldığınız sürece güvendesiniz" demek için verir. Siz de bu referans değerleri baz alıp ister OC yaparsınız, ister UV yaparsınız, isterseniz fanları yavaşlatır sessizlik elde edersiniz.

İnternette yabancı sitelerde, kaynaklarda vs. araştırdım. Asus TUF’un soğutması hakkında çok iyi yorumlar görmedim açıkçası. Gigabyte hakkında açılmış önceki konulara da baktım. Gönül rahatlığıyla alınabileceği söylenmiş. Kısacası bir sorun olmazsa Gigabyte alacağım. Yardımcı olan herkese tekrardan teşekkürler.

İnternette yabancı sitelerde, kaynaklarda vs. araştırdım. ASUS TUF’un soğutması hakkında çok iyi yorumlar görmedim açıkçası. Gigabyte hakkında açılmış önceki konulara da baktım. Gönül rahatlığıyla alınabileceği söylenmiş. Kısacası bir sorun olmazsa Gigabyte alacağım. Yardımcı olan herkese tekrardan teşekkürler.

ASUS TUF'u önermemin sebebi soğutmasının yenilenmiş olması; dediğinde haklısın sıkıntılı " ydı " ama yeni TUF'lar da cidden çok iyi sonuçlar var sadece öneriydi umarım en iyisi olur senin adına

İnternette yabancı sitelerde, kaynaklarda vs. araştırdım. ASUS TUF’un soğutması hakkında çok iyi yorumlar görmedim açıkçası. Gigabyte hakkında açılmış önceki konulara da baktım. Gönül rahatlığıyla alınabileceği söylenmiş. Kısacası bir sorun olmazsa Gigabyte alacağım. Yardımcı olan herkese tekrardan teşekkürler.

Üstadım memnun musun o karttan ? bende dün satın aldım...

Ustam memnun musun karttan? Bende dün aldım

Evet memnunum, kablolar böyle olmalı dikkat et. Hayırlı olsun şimdiden, çok güzel kart ve 2 tane bedava oyun var onları talep etmeyi unutma. Godfall ve WoW shadowlands...

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    786,4 KB · Görüntüleme: 52
  • 1.png
    1.png
    218,6 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı