Gigabyte Radeon RX570 GAMING 4 GB vs Sapphire Radeon RX570 Pulse 8 GB

fatihylmzz

Hectopat
Yer
Adana, Seyhan
Toplayacağım sistemde, ekran kartı olarak RX570 düşünüyorum. Ancak hangi marka olacağını henüz belirleyemedim. Şu iki markadan birisi olabilir. Hangisini almalıyım?

Gigabyte Radeon RX570 GAMING 4 GB GDDR5 256 Bit ekran kartı.

Sapphire Radeon RX570 Pulse 8 GB GDDR5 256 Bit ekran kartı.

Teknik özelliklerini atar mısınız çekirdek hızı vb. fiyat farkı da önemli.

Çekirdek hızı olarak Sapphire az bir farkla ve bellek olarak üstün durumda fakat ısı değerleri hakkında kesin birşey söyleyemem Sapphire kullanan arkadaşlar daha detaylı yorum yapabilirler.
Gigabyte RX570 kullanıcısı olarak 75'i geçmiyor neredeyse tam yük altında.
Sapphire tercih edin derim.

Yani karmaşık bir soru bu gün GTA V grafik ayarlarını ayarladım hepsini Full yapsam 4 GB'yi geçecekti resmen 6 GB minimum gereksinime düştü. Ayrıca GTA V 2013 çıkışlı bir oyun buna rağmen.
Fakat şöyle bir şey var RX570 8 GB'yi kaldıracak gücü var mı bilemem çok karışık olaylardan biri bu da. Tavsiyem bütçeyi biraz daha yükseltip 1650 Super veya RX580 almanız olacak.

Yani karmaşık bir soru bu gün GTA V grafik ayarlarını ayarladım hepsini Full yapsam 4 GB'yi geçecekti resmen 6 GB minimum gereksinime düştü. Ayrıca GTA V 2013 çıkışlı bir oyun buna rağmen.
Fakat şöyle bir şey var RX570 8 GB'yi kaldıracak gücü var mı bilemem çok karışık olaylardan biri bu da. Tavsiyem bütçeyi biraz daha yükseltip 1650 Super veya RX580 almanız olacak.
Teşekkür ederim. Bütçem maksimum bu ekran kartına yetiyor diyebilirim.

Çekirdek hızı olarak Sapphire az bir farkla ve bellek olarak üstün durumda fakat sıcaklık değerleri hakkında kesin bir şey söyleyemem Sapphire kullanan arkadaşlar daha detaylı yorum yapabilirler.
Gigabyte RX570 kullanıcısı olarak 75'i geçmiyor neredeyse tam yük altında.
Sapphire tercih edin derim.

Evet bende de Sapphire var arkadaşın dediği ekran kartından ısı dereceleri aynı 75 civari geziyor senin ki gibi.

Teşekkür ederim. Bütçem maksimum bu ekran kartına yetiyor diyebilirim.

İşlemciden ve diğer ekipmanlardan kısıp benim dediğim ekran kartlarına yönelebilirsin.

Son düzenleme:
1400 TL'ye RX 570 alınmaz. Onun yerine biraz daha koyup 1650S alın.
Peki ASUS'un tek fanlı GTX1650 Super'ini alsam, ısınma problemi yaşar mıyım ?

Yeni konular

Geri
Yukarı