Gigabyte RTX 2060 alınır mı?

Yukarıda ki mesajları okumadım, ben sana aklındaki sorular geçsin diye kısa bi özet geçeyim.
Bir ekran kartı alırken içinde CPU'ya ve soğutma bloğuna + Yazılımına para verirsin. Temelde 2060'ların hepsi aynı CPU sadece silikon kalitesinde biraz farklılıklar dışında partner üretimlerin soputma blokları aradaki farkı açıyor.
Soğutması iyi olan modeller daha yüksek boost hızlarında daha az ısındığı için uzun süre çalışabiliyor, diğer kartlar ise boost hızları hem bir tık daha düşük hem de bu boost hızlarda diğerlerinden daha az sürede kalabiliyorlar nedeni ise daha zayıf bir soğutma. Bu fark tabi ki açtın bilgisayarı hemen değil ısındıktan sonra farkettiriyor. Boost ve base clock arasında 3-5 FPS oynar. Öyle aşırı oynamaz ama O.C'e yatkın olduklarından manuel O.C ile aradaki fark daha da arttırılabilir.
Şimdi sen Giga alsan Strix'den daha kötü bi kart değil daha kötü soğutmalı bir kart alacaksın temelde aynı kartlar. Giga yerine Strix ya da aynı güçte bi kart alacaksan aradaki fiyat farkı önemli. Strix'e fazladan 300 verilir ama dahası isteniyorsa gereksiz yerine 2060S, 5700, 2070 alınabiliyor. Şuan Strix'e 2500 Tl'den fazla verilmez. Hele ki 2060S Gaming Z 2700TL görmüşken.
haklısınız 2070ti çok iyi bir kart bütçem yetse ben msi rtx 2070ti gaming z alacaktım fakat bütçem yetmedi fakat yukardada belirttiğim gibi kardeşimiz 5900 tl ye sistem topluyormuş ben ona göre yardımcı oldum

Fiyatı çok mu bu sisteme göre yoksa fiyat konusu olarak mı
Fiyatı normal sayılır ama bu indirimlerden çok daha ucuza kapatırdın. Çoğu da bitti zaten o yüzden yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı