Gigabyte RTX 2060 ısınıyor

enesceylan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, forumda daha yeniyim yardımınıza ihtiyacım var. RTX 2060 ekran kartımda Valorant oynarken veya herhangi bir oyun oynarken ısınma sorunu yaşıyorum.
Normal değeri 300 MHz, 400 MHz iken oyunlarda 1965 MHz'ye 7000MHz oluyor, sonrasında ise yavaş yavaş 30-34 arası derecelerden 80 dereceyi görüyor. Ekran kartım daha yeni, uzun ömürlü kullanmak istiyorum. Apex oynarken çok fazla ısınıyordu diye Denetim Masası güç seçenekleri ayarlarından işlemci ayarını yapınca 50 derece civarında kalıyordu ama Valorant için bir çözüm bulamadım.

Ryzen 5 3600 işlemcim ve 16 GB RAM var bilgisayarımda, yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Normal.png
    Normal.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 50
  • oyundayken.png
    oyundayken.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 46
Normal değeri 300 MHz, 400 MHz iken oyunlarda 1965 MHz'ye 7000MHz oluyor...
Oldukça normal. Oyunlarda yüke giriyor, haliyle yüksek performans sağlamak için frekans artırıyor. MSI Afterburner üzerinden Power ve Temp limit kısımlarını düşürmeyi deneyebilirsiniz. Veya fan hızını da artırabilirsiniz.

Kart Windforce ise 80 derece normal çünkü soğutması çok zayıf, UV yapın. MSI Afterburner'da CTRL + F ile açılan kısımdan en yüksek Core clock değerinin voltajını düşürün ve stabil bir değer için testler yapın, Steam'den 3DMark demosunu indirebilirsin iyi bir programdır.

Bir keresinde msi afterburner üzerinden ayar yaparken pc kapanmıştı , yeni olduğu için korkup bir daha böyle bir şeye kalkışmak istemedim. Attığım ekran görüntülerinde ayarları kısmayı denedim ama cesaret edip uygula diyemedim.

Yük altında değilken 30-35, yük altında ise 80 derece oluyorsa bu gayet normaldir. 80 derece bir ekran kartı için oldukça normal değer. 90 ve üzerine çıktığı zaman %99 bakım zamanı gelmiştir.

Arkadaşlar merhaba, forumda daha yeniyim yardımınıza ihtiyacım var. RTX 2060 ekran kartımda Valorant oynarken veya herhangi bir oyun oynarken ısınma sorunu yaşıyorum.
Normal değeri 300 MHz, 400 MHz iken oyunlarda 1965 MHz'ye 7000MHz oluyor, sonrasında ise yavaş yavaş 30-34 arası derecelerden 80 dereceyi görüyor. Ekran kartım daha yeni, uzun ömürlü kullanmak istiyorum. Apex oynarken çok fazla ısınıyordu diye Denetim Masası güç seçenekleri ayarlarından işlemci ayarını yapınca 50 derece civarında kalıyordu ama Valorant için bir çözüm bulamadım.

Ryzen 5 3600 işlemcim ve 16 GB RAM var bilgisayarımda, yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam %100 fan kullanmayın 80 derece o kadar sıkıntılı değil Power limiti %10 kısın FPS düşmesi olmazsa 15'e kısın 5FPS oynamaz sıcaklıklar düşer %100 fan ömrü için hiç iyi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı