Gigabyte RTX 2060 ısınma sorunu

HyProxY

Hectopat
Kasam Corsair space-Delta RGB işlemcim Ryzen 5 2600 ekran kart Gigabyte RTX 2060. bu bileşenli sistemimde ekran kartı tarafından sıcaklık sorunu yaşıyorum. Fortnite'yi 10 dk oynamama rağmen direkt 80 dereceye fırlıyor. Sadece Fortnite'da değil birçok yüksek grafikli oyunda durum bu. Bu problemi nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları Low'da oynuyarak halledebilirsin veya kasa kapağı açık şekilde oynamaya devam edeceksin. Şahsen Gigabyte ekran kartlarını hiç önermiyorum.

Cevabınız için teşekkürler. Yani sıcaklık problemi olmadan Ultra'da oynayamayacağım öyle mi?

Bildiğim kadarıyla voltaj ve frekans hızını düşürerek çözebiliyordunuz fakat bu da tam perfonmans alamayacağınızı gösteriyor. Tek çare iade etme şansın varsa iade et MSI ve STRIX modelli bir kart al.

Kasam Corsair space-Delta RGB işlemcim Ryzen 5 2600 ekran kart Gigabyte RTX 2060. bu bileşenli sistemimde ekran kartı tarafından sıcaklık sorunu yaşıyorum. Fortnite'yi 10 dk oynamama rağmen direkt 80 dereceye fırlıyor. Sadece Fortnite'da değil birçok yüksek grafikli oyunda durum bu. Bu problemi nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Aynı kasaya ben de sahibim. Modern Warfare oynarken GPU sıcaklığım 77-78 derece gidiyor, CPU sıcaklığım ise aynı düzeyde devam ediyor 80 olduğu zaman oyundan atıyor. Tüm ayarlarım en yüksekte RTX açık kapalı fark etmeksizin aynı değerleri alıyorum. Kasa biraz küçük içi pek iyi soğutulamıyor gibi geliyor.

Aynı kasaya ben de sahibim. Modern Warfare oynarken GPU sıcaklığım 77-78 derece gidiyor, CPU sıcaklığım ise aynı düzeyde devam ediyor 80 olduğu zaman oyundan atıyor. Tüm ayarlarım en yüksekte RTX açık kapalı fark etmeksizin aynı değerleri alıyorum. Kasa biraz küçük içi pek iyi soğutulamıyor gibi geliyor.
Kasanın hava akışı yeterli diye biliyorum. Sen de aynı kartı mı kullanıyorsunuz? Çünkü forumda birçok kişi aynı problemden şikayetçi. Eğer böyle bir sorun varsa tek çözüm @-Jwol- dediği gibi iade etmek sanırım.

Kasanın hava akışı yeterli diye biliyorum. Sen de aynı kartı mı kullanıyorsunuz? Çünkü forumda birçok kişi aynı problemden şikayetçi. Eğer böyle bir sorun varsa tek çözüm @-Jwol- dediği gibi iade etmek sanırım.

Selamlar, aynı kasa modelini bende kullanıyorum. BIOS'dan SYS 3'lü fan ayarlarını Full Speed'e alıp tekrar sıcaklık değerlerini gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Ben şaşırtıcı derecede olumlu sonuç aldım saatler boyunca Ultra ayarlarda istediğim oyunu oynuyorum, ısınma problemi olmadan. @oktaycavus sizin kasanızda da böyle bir ayar yapılabiliyorsa size de aynı şekilde tavsiye ederim.

Öncelikle şunu söyleyeyim kaç derecede çalışması sağlıklı ve kaç derece zararlı bilmiyorum. Ancak internette 2060 için üreticilerin belirttiği maksimum sıcaklık 88 derece. Bende de Palit'in 2060 Super Dual modeli mevcut. Maksimum 82 dereceyi gördüm. 85 ve üstü belki sorun çıkarabilir ama 80 derece için bir şey diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı