Gigabyte RTX 2060 yükte 80 derece oluyor

BirkanC16

Kilopat
Daha fazla  
Gigabyte RTX 2060 Windforce OC 6 GB modeline sahibim. Bu modelin biraz fazla ısındığını biliyorum ama ne yapmam gerektiği konusunda yardıma ihtiyacım var. Undervolt(yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum) veya termal macun mu sürmeliyim? 2019 Eylül'de almıştım sistemi. Detayları aşağı bırakıyorum.

Çoğu oyunda 75 üstünü görüyor ve bu canımı sıkıyor oyuna odaklanamıyorum çok ısınması yüzünden. Dün oynadığım oyunları örnek vereyim.
Bright Memory infinite oynadım Ultra'da 80 derece, Kingdom Come: Deliverance denedim yine 80 derece civarı, ruined king oynadım 45-50 derece o da ekran kartı kullanmadığından sanırım. Boşta 42 derece oluyor.

Kasam: Corsair Spec Delta.
PSU: VS550 PSU.

Gigabyte RTX 2060 Windforce OC 6 GB modeline sahibim. Bu modelin biraz fazla ısındığını biliyorum ama ne yapmam gerektiği konusunda yardıma ihtiyacım var. Undervolt(yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum) veya termal macun mu sürmeliyim? 2019 Eylül'de almıştım sistemi. Detayları aşağı bırakıyorum.

Çoğu oyunda 75 üstünü görüyor ve bu canımı sıkıyor oyuna odaklanamıyorum çok ısınması yüzünden. Dün oynadığım oyunları örnek vereyim.
Bright Memory infinite oynadım Ultra'da 80 derece, Kingdom Come: Deliverance denedim yine 80 derece civarı, ruined king oynadım 45-50 derece o da ekran kartı kullanmadığından sanırım. Boşta 42 derece oluyor.

Kasam: Corsair Spec Delta.
PSU: VS550 PSU.
Kasa hava akışı olarak çok kötü bir model bu havalarda 80 olması hiç normal değil. Termal macun değişimi kartı rahatlatabilir ve daha agresif fan profili ayarlayın.

Son düzenleme:
Spec Delta'lar kendileri ısınıyor zaten, bir de sıkıntılı kartla o dereceleri görmek normal. Garantisi bittiyse termal pad'ler ve macun alabilirsiniz, ancak hala garanti içindeyse UV tek yöntem.

Kasanın hava sirkülasyonu çok iyi değil, idare eder diyebiliriz.

Gigabyte Windforce dediğin gibi ısınabilen bir seri. 80 derece çok şaşırtıcı değil ama 75 daha iyiydi, UV yapabilirsin, termal macun değiştirebilirsin, kasa temizliği yapabilirsin.

Boşta 42 derece fena değil.

Garantisi bittiğine göre fabrika çıkış termal macununu değiştirmekle işe başlayabilirsin. Kasanın da güzelce temizliğini yap. Filtreleri, hava girişlerini kontrol et. İşlemcinde stok fan bulunuyorsa onu kule tipine çevir çünkü stok fanlar sıcak havayı anakarta durur ve dışarı daha geç atılır.

Masraflı çözümlere gelirsek tabii P500A, TD500 gibi geniş kasalar ekran kartı sıcaklığına doğrudan etki eder.

Kasanızın hava akışı olarak çok kötü bir model bu havalarda 80 olması hiç normal değil. Termal macun değişimi kartı rahatlatabilir ve daha agresif fan profili ayarlayın.

Spec Delta'lar kendileri ısınıyor zaten, bir de sıkıntılı kartla o dereceleri görmek normal. Garantisi bittiyse termal Pad'ler ve macun alabilirsiniz, ancak hala garanti içindeyse UV tek yöntem.

Kasayı alırken bu forumda çok araştırmıştım herkes övüyordu hava akışı iyi diyordu çok kötü olduğunu düşünmemiştim :/
Alalı 2 yıl oldu açıkçası hiç bakmadım garantisine ne zaman biter ne olur diye ama çok önemli değil garantisi UV zararı olur mu? PSU'da 550W ya sıkıntı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı