Çözüldü Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC 3X vs Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Halil Yasin

Centipat
İyi günler arkadaşlar 3DS Max gibi programları kullanmak ve tasarım yapmak için aşağıdaki sistemi topladım. Sadece ekran kartını almak kaldı. Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC almak istiyorum fakat bu 3X farkı çok önemli mi? Gigabyt'ın kendi sitesinden karşılaştırmayı da paylaşıyorum. Yorumlarınızı ve tavsiyelerini bekliyorum.

Gigabyte Karşılatırma

-AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz 12 Çekirdek 70MB AM4 7nm İşlemci
- Asus ROG Strix X570-F Gaming 4400mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX Anakart
- G.Skill 16GB(2x8) Trident Z Neo RGB 3600mhz CL16 DDR4 Ram
- Samsung 250GB 970 Evo Plus NVMe Okuma 3500MB-Yazma 2300MB M.2 SSD
- Corsair 750W RM Series RM750 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı

Çözüm
Peki fiyat olarak güzel bir seviyede olursa yine de hemen almak mantıklı olur mu?

Bunu RTX 3070 için söylüyorsanız kesinlikle mantıklı. Ben soğutması yeterli olan modellerin 6000 lira olacağını düşünüyorum, ROG Strix kartlar 6000'in üstüne çıkar diye düşünüyorum.

Beklemek bir yerden sonra mantıksız geliyor bunu da söylemek istiyorum. Mesela bu RTX 3000 serisi ekran kartları çıktı, AMD bu ekran kartlarına rakip olan X kartları çıkardı ve X kartlar 3000 serisinden daha güçlü oldu. Sonra NVIDIA gitti X kartların karşısına 3000 Super kartları çıkardı noldu? NVIDIA öne geçti... Bunun sonu yok. Şuanda yeni nesil NVIDIA kartların çıkmasına çok az zaman kaldığı için bekleyin diyoruz yoksa bekle bekle nereye kadar?
Arada soğutma farkı dışında fark yok denecek kadar az, yani hissedemezsiniz. Ben RTX 3000 serisini beklemenizi veya aşağıdaki kartı almanızı öneririm, daha şık duruyor açıkçası. Gigabyte kartlar ile bu İnno3d kartın hızları da aynı.

3x fan sayısıdır. Ayrıca RTX 3000 serisi daha ucuz ve performanslı olarak gelecek ay piyasada.
İki kartta da 3 adet fan bulunmakta ama. Karşılaştırma da 3X olmayan modelde (USB Type-C ™ (VirtualLink ™ desteği) * 1) olduğu yazıyor. 3070 i bekleyecektim fakat forumlarda 7k'dan aşağı olmayacağı yazıyor ve ilk parti üretimler olduğu için emin olamadım.

İki kartta da 3 adet fan bulunmakta ama. Karşılaştırma da 3X olmayan modelde (USB Type-C ™ (VirtualLink ™ desteği) * 1) olduğu yazıyor. 3070 i bekleyecektim fakat forumlarda 7k'dan aşağı olmayacağı yazıyor ve ilk parti üretimler olduğu için emin olamadım.
500 dolarlık kartın 7000 lira olacağını hiç sanmam. O forumları gerçekten merak ettim.

Arada soğutma farkı dışında fark yok denecek kadar az, yani hissedemezsiniz. Ben RTX 3000 serisini beklemenizi veya aşağıdaki kartı almanızı öneririm, daha şık duruyor açıkçası. Gigabyte kartlar ile bu İnno3d kartın hızları da aynı.

500 dolarlık kartın 7000 lira olacağını hiç sanmam. O forumları gerçekten merak ettim.
Inno3d ile Gigabyte fiyatları aynı. Yani performans ve destek olarak karşılaştırırsak hangisini önerirsiniz?

Umarım Max 6.000 Lira olur fakat 4.805 Lira + markaların fan vs. eklemesi + vergiler + bayi payları derken fiyatları uçurup gidiyorlar :) Peki fiyat olarak güzel bir seviyede olursa yine de hemen almak mantıklı olur mu?
Performans olarak 3070 öneririm 😀 Zamanınız gerçekten yoksa arada fark edilecek bir fark yok, görüşünü yüzünden önerdim.
Teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı