Çözüldü Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC 3X vs Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Halil Yasin

Centipat
İyi günler arkadaşlar 3DS Max gibi programları kullanmak ve tasarım yapmak için aşağıdaki sistemi topladım. Sadece ekran kartını almak kaldı. Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC almak istiyorum fakat bu 3X farkı çok önemli mi? Gigabyt'ın kendi sitesinden karşılaştırmayı da paylaşıyorum. Yorumlarınızı ve tavsiyelerini bekliyorum.

Gigabyte Karşılatırma

-AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz 12 Çekirdek 70MB AM4 7nm İşlemci
- Asus ROG Strix X570-F Gaming 4400mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX Anakart
- G.Skill 16GB(2x8) Trident Z Neo RGB 3600mhz CL16 DDR4 Ram
- Samsung 250GB 970 Evo Plus NVMe Okuma 3500MB-Yazma 2300MB M.2 SSD
- Corsair 750W RM Series RM750 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı

Çözüm
Peki fiyat olarak güzel bir seviyede olursa yine de hemen almak mantıklı olur mu?

Bunu RTX 3070 için söylüyorsanız kesinlikle mantıklı. Ben soğutması yeterli olan modellerin 6000 lira olacağını düşünüyorum, ROG Strix kartlar 6000'in üstüne çıkar diye düşünüyorum.

Beklemek bir yerden sonra mantıksız geliyor bunu da söylemek istiyorum. Mesela bu RTX 3000 serisi ekran kartları çıktı, AMD bu ekran kartlarına rakip olan X kartları çıkardı ve X kartlar 3000 serisinden daha güçlü oldu. Sonra NVIDIA gitti X kartların karşısına 3000 Super kartları çıkardı noldu? NVIDIA öne geçti... Bunun sonu yok. Şuanda yeni nesil NVIDIA kartların çıkmasına çok az zaman kaldığı için bekleyin diyoruz yoksa bekle bekle nereye kadar?
Peki fiyat olarak güzel bir seviyede olursa yine de hemen almak mantıklı olur mu?

Bunu RTX 3070 için söylüyorsanız kesinlikle mantıklı. Ben soğutması yeterli olan modellerin 6000 lira olacağını düşünüyorum, ROG Strix kartlar 6000'in üstüne çıkar diye düşünüyorum.

Beklemek bir yerden sonra mantıksız geliyor bunu da söylemek istiyorum. Mesela bu RTX 3000 serisi ekran kartları çıktı, AMD bu ekran kartlarına rakip olan X kartları çıkardı ve X kartlar 3000 serisinden daha güçlü oldu. Sonra NVIDIA gitti X kartların karşısına 3000 Super kartları çıkardı noldu? NVIDIA öne geçti... Bunun sonu yok. Şuanda yeni nesil NVIDIA kartların çıkmasına çok az zaman kaldığı için bekleyin diyoruz yoksa bekle bekle nereye kadar?

Çözüm

Kesinlikle haklısınız. Ben de sistemimi eski bir ekran kartı ile test edip 3000 serisi kartları bekleyeceğim. Fiyatlandırmaya göre de uygun olan orta seviyedeki bir kartı alırım.

Geri
Yukarı