Gigabyte RTX 3060 Ti Eagle alınır mı?

Ben kullanıyorum RTX 3060 ti Gigabyte Eagle geçen gün hepsiburada ''Efsane Cuma'' indirimden 5176 TL'ye aldım Oyunlarda %99 tam yükte 65c-67c max sıcaklık, görünümü sade şık, dual soğutmalı modellerde Asus dual veya Gigabyte Eagle tavsiye ederim.
Gigabyte en alt modeli diye tededütte kalan arkadaşlar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz, tabii indirim varken alın gidipte 6000tl + vermeyin 5000-5500 arası alınacak kart diye düşünüyorum Alternatif olarak Asus dual Alınır.

Artıları:
Dual model olmasına rağmen ısı değerleri çok iyi, kart ısınmıyor,
Rengi şekli görünüm çok hoş.
Her kasaya uyacağını düşünüyorum
2000 RPM çalışınca fanlar orta sesi var çok abartılı değil
3 Yıl garantili olması
4 x Bakır ısı borusu kullanmaları çok iyi olmuş,
Bilinen marka olması ve malzeme kalitesi çok çok iyi,
Fanlar 2 si farklı yöne üflüyor türbülans özelliği sayesinde fazla ses ve ısı oluşmuyor.
Dual olmasına rağmen RGB olması, Rgb Fusion 2.0 destekliyor
Overclocksuz olmasına rağmen kendini otomatik boostluyor oyunda 1800-1950 frekanslarda çalışıyor, yük altında 1950 frekans çalışıyor. 1665 mhz yazdığına bakmayın.
Fiyat / Performans.
1x 8pin olması 200w sorunsuz şekilde çekiyor
Güç problemi olunca uyarı lambası beyaz led yanıp sönerek sizi uyarır.

Eksileri:
Arka plaka metal değil ama kaliteli malzeme kullanılmış metal havası veriyor , Hava türbülansı için ve kartı koruma görevi yaptığı için ve ısınmadığı için, ve görsel olarak güzel durduğu için sorun yok. ama metal olsa bir tık daha iyi olurdu.

Kutu içeriği zengin değil, yani sticker, kablo vb şeyler yok,

Sadece kartın üst kısmında RGB aydınlatma var ama fiyatına göre yeterli buldum,

Arkadaşlar kendi görüşlerimi yazdım, unuttuğum şeylerde olabilir, kafanıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz , rtx 3060 ti asus dual alacaktım fiyatları yükselince , indirimde gigabyte eagle denk geldi bunu direk satın aldım ve oldukça memnun kaldım,

Rtx 3000 serisinde: Gigabyte - Asus çoğu modelleri başarılı, Msi 1000 ve 2000 serisindeki gibi başarılı olamadı 3000 serisinde o yüzden tavsiye etmiyorum Msi dual modellerini çok ısınıyor alan arkadaşlar şikayetçi.
Hocam bende aynı kartı kullanıyorum rtx kartlarda gigabyte 4 yıl garanti veriyor öyle görmüştüm.
Benimde dikkatimi çekti 1665 mhz diyor ama oyunda bendede 1950mhz de çalışıyo bi yanlışlıkmı acaba dedim msi after burner da
Bunlara ek bendede tam yükte 65c 67c derece çalışıyor. Çok nadir 69c gördüm oda bi kaç saniye sadece
Hocam senin işlemci nedir merak ettim

Hocam bende aynı kartı kullanıyorum rtx kartlarda gigabyte 4 yıl garanti veriyor öyle görmüştüm.
Benimde dikkatimi çekti 1665 mhz diyor ama oyunda bendede 1950mhz de çalışıyo bi yanlışlıkmı acaba dedim msi after burner da
Bunlara ek bendede tam yükte 65c 67c derece çalışıyor. Çok nadir 69c gördüm oda bi kaç saniye sadece
Hocam senin işlemci nedir merak ettim
imzamda yazıyor, i9 9900KS
Güzel kart iyiki almışım diyorum, fiyatlar arttı zaten 9 bin buldu

Aynen bende memnunum fiyatlar acayip uçtu birde şey dikkatimi çekti mesela oyunu kapatıyorum masaustune donuyorum sonra kasadan bir sefer tik tik diye ses geliyo soğutma yaparken ekran kartının fanından olduğunu düşünüyorum her zaman olmuyo uzun sure oyun oynadıktan sonra bazen oluyo

Aynen bende memnunum fiyatlar acayip uçtu birde şey dikkatimi çekti mesela oyunu kapatıyorum masaustune donuyorum sonra kasadan bir sefer tik tik diye ses geliyo soğutma yaparken ekran kartının fanından olduğunu düşünüyorum her zaman olmuyo uzun sure oyun oynadıktan sonra bazen oluyo
O ses Psu smart fan özelliğinde yapar benim fsp % 30 yük altına gelince çıt diye ses geliyor fan kapattıp açınca şartel gibi, yeni sistemlerde çoğu smart fan olduğu için kasa fanları ekran kartı hepsi devir değiştirip kapandığı için o sesler normal, Bu arada gerçekten ekran kart alınmaz halde, zamanında kararsız kalıp almayanlar veya imkanı olmayanlara ALLAH sabır versin. yazın veya son baharda fiyatlar düşer diye umuyorum, eski fiyatlar olmaz ama 5000 civarı 3060 ti zor gibi ama 6 bin civarı düşer diye tahmin ediyorum.
Bu Ekran kartı gerçekten çok iyi ısı değerleri düşük sesi abartılı değil sorunsuz kullanıyorum.

Benim psu corsair vs650 smart fan özelliği olduğunu bilmiyodum. Normal bi durumsa iyi o zaman ısı değerleri dediğin gibi çok iyi 1440p de yoğun grafikli oyunlarda en fazla 70 71 dereceye çıkıyor bu da çok iyi bi değer eski kartım 5700 xt nitro 1080p de 76 77 derecede çalışıyordu

O ses PSU Smart fan özelliğinde yapar benim FSP % 30 yük altına gelince çıt diye ses geliyor fan kapattıp açınca şalter gibi, yeni sistemlerde çoğu Smart fan olduğu için kasa fanları ekran kartı hepsi devir değiştirip kapandığı için o sesler normal, bu arada gerçekten ekran kart alınmaz halde, zamanında kararsız kalıp almayanlar veya imkanı olmayanlara Allah sabır versin. Yazın veya son baharda fiyatlar düşer diye umuyorum, eski fiyatlar olmaz ama 5000 civarı 3060 Ti zor gibi ama 6 bin civarı düşer diye tahmin ediyorum.
Bu ekran kartı gerçekten çok iyi sıcaklık değerleri düşük sesi abartılı değil sorunsuz kullanıyorum.

Merhaba hocam ben Amazon'dan 3060ti eagle LHR versiyonunu sipariş verdim sıcaklık değerlerini merak ediyordum sizin yazılarınızı gördüm konuyu hortlatıyorum ama 😂 siz kış aylarında kullanmışsınız. Yaz aylarında nasıldı sıcaklık değerleri bir arkadaş 80-90 deyince bir aklıma takıldı o dereceleri kabul etmek mümkün değil yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba hocam ben Amazon'dan 3060ti eagle LHR versiyonunu sipariş verdim sıcaklık değerlerini merak ediyordum sizin yazılarınızı gördüm konuyu hortlatıyorum ama 😂 siz kış aylarında kullanmışsınız. Yaz aylarında nasıldı sıcaklık değerleri bir arkadaş 80-90 deyince bir aklıma takıldı o dereceleri kabul etmek mümkün değil yardımcı olabilir misiniz?
ben yazın 80 90 ı gormedim ama kısın 69 70 iken yazın 77 78 79 u gordum ara ara

Geç gördüm kusura bakmayın, Yazın çok sıcak zamanda 30 35c istanbul en sıcak zamanı 70 ile 73 c arası gördüm, şaşırdım ama sıcak hava nem etkisi anlık olarak 74 gördüğüm oldu ama genelde 70 73c arası %99 yükse uzun süre kalınca 73 c çalışıyor arada 74 görüp kısa sürede 73 ile devam ediyor, evde klima yok salon ortada havasız biraz büyük olsada , onun etkiside var, bahar aylarında 67c 68c Geçmiyor, Kışın 65 66c geçmiyor pek

Geri
Yukarı