Gigabyte RTX 3060 Ti Eagle alınır mı?

Ben kullanıyorum RTX 3060 ti Gigabyte Eagle geçen gün hepsiburada ''Efsane Cuma'' indirimden 5176 TL'ye aldım Oyunlarda %99 tam yükte 65c-67c max sıcaklık, görünümü sade şık, dual soğutmalı modellerde Asus dual veya Gigabyte Eagle tavsiye ederim.
Gigabyte en alt modeli diye tededütte kalan arkadaşlar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz, tabii indirim varken alın gidipte 6000tl + vermeyin 5000-5500 arası alınacak kart diye düşünüyorum Alternatif olarak Asus dual Alınır.

Artıları:
Dual model olmasına rağmen ısı değerleri çok iyi, kart ısınmıyor,
Rengi şekli görünüm çok hoş.
Her kasaya uyacağını düşünüyorum
2000 RPM çalışınca fanlar orta sesi var çok abartılı değil
3 Yıl garantili olması
4 x Bakır ısı borusu kullanmaları çok iyi olmuş,
Bilinen marka olması ve malzeme kalitesi çok çok iyi,
Fanlar 2 si farklı yöne üflüyor türbülans özelliği sayesinde fazla ses ve ısı oluşmuyor.
Dual olmasına rağmen RGB olması, Rgb Fusion 2.0 destekliyor
Overclocksuz olmasına rağmen kendini otomatik boostluyor oyunda 1800-1950 frekanslarda çalışıyor, yük altında 1950 frekans çalışıyor. 1665 mhz yazdığına bakmayın.
Fiyat / Performans.
1x 8pin olması 200w sorunsuz şekilde çekiyor
Güç problemi olunca uyarı lambası beyaz led yanıp sönerek sizi uyarır.

Eksileri:
Arka plaka metal değil ama kaliteli malzeme kullanılmış metal havası veriyor , Hava türbülansı için ve kartı koruma görevi yaptığı için ve ısınmadığı için, ve görsel olarak güzel durduğu için sorun yok. ama metal olsa bir tık daha iyi olurdu.

Kutu içeriği zengin değil, yani sticker, kablo vb şeyler yok,

Sadece kartın üst kısmında RGB aydınlatma var ama fiyatına göre yeterli buldum,

Arkadaşlar kendi görüşlerimi yazdım, unuttuğum şeylerde olabilir, kafanıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz , rtx 3060 ti asus dual alacaktım fiyatları yükselince , indirimde gigabyte eagle denk geldi bunu direk satın aldım ve oldukça memnun kaldım,

Rtx 3000 serisinde: Gigabyte - Asus çoğu modelleri başarılı, Msi 1000 ve 2000 serisindeki gibi başarılı olamadı 3000 serisinde o yüzden tavsiye etmiyorum Msi dual modellerini çok ısınıyor alan arkadaşlar şikayetçi.

Dosya Ekleri

• IMG_8452.JPG
    IMG_8452.JPG
    236,5 KB · Görüntüleme: 476
  • IMG_8453.JPG
    IMG_8453.JPG
    163,2 KB · Görüntüleme: 464
  • IMG_8438.JPG
    IMG_8438.JPG
    107,3 KB · Görüntüleme: 456
Ben kullanıyorum RTX 3060 ti Gigabyte Eagle geçen gün hepsiburada ''Efsane Cuma'' indirimden 5176 TL'ye aldım Oyunlarda %99 tam yükte 65c-67c max sıcaklık, görünümü sade şık, dual soğutmalı modellerde Asus dual veya Gigabyte Eagle tavsiye ederim.
Gigabyte en alt modeli diye tededütte kalan arkadaşlar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz, tabii indirim varken alın gidipte 6000tl + vermeyin 5000-5500 arası alınacak kart diye düşünüyorum Alternatif olarak Asus dual Alınır.

Artıları:
Dual model olmasına rağmen ısı değerleri çok iyi, kart ısınmıyor,
Rengi şekli görünüm çok hoş.
Her kasaya uyacağını düşünüyorum
2000 RPM çalışınca fanlar orta sesi var çok abartılı değil
3 Yıl garantili olması
4 x Bakır ısı borusu kullanmaları çok iyi olmuş,
Bilinen marka olması ve malzeme kalitesi çok çok iyi,
Fanlar 2 si farklı yöne üflüyor türbülans özelliği sayesinde fazla ses ve ısı oluşmuyor.
Dual olmasına rağmen RGB olması, Rgb Fusion 2.0 destekliyor
Overclocksuz olmasına rağmen kendini otomatik boostluyor oyunda 1800-1950 frekanslarda çalışıyor, yük altında 1950 frekans çalışıyor. 1665 mhz yazdığına bakmayın.
Fiyat / Performans.
1x 8pin olması 200w sorunsuz şekilde çekiyor
Güç problemi olunca uyarı lambası beyaz led yanıp sönerek sizi uyarır.

Eksileri:
Arka plaka metal değil ama kaliteli malzeme kullanılmış metal havası veriyor , Hava türbülansı için ve kartı koruma görevi yaptığı için ve ısınmadığı için, ve görsel olarak güzel durduğu için sorun yok. ama metal olsa bir tık daha iyi olurdu.

Kutu içeriği zengin değil, yani sticker, kablo vb şeyler yok,

Sadece kartın üst kısmında RGB aydınlatma var ama fiyatına göre yeterli buldum,

Arkadaşlar kendi görüşlerimi yazdım, unuttuğum şeylerde olabilir, kafanıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz , rtx 3060 ti asus dual alacaktım fiyatları yükselince , indirimde gigabyte eagle denk geldi bunu direk satın aldım ve oldukça memnun kaldım,

Rtx 3000 serisinde: Gigabyte - Asus çoğu modelleri başarılı, Msi 1000 ve 2000 serisindeki gibi başarılı olamadı 3000 serisinde o yüzden tavsiye etmiyorum Msi dual modellerini çok ısınıyor alan arkadaşlar şikayetçi.
Hocam bende sizin modelden aldım fakat sıcaklık değerlerim 80i buluyor siz emin misiniz 70i geçmediğini. Kasan corsair spectra delta ve sıvı soğutma kullanıyorum.

Her konuda aynı şeyi diyorum. Bekleyin. Şu an 3060 Ti fiyatları 3070 fiyatlarına yaklaştı hatta geçti. Çoğu markanın stoğu bile yok. Olan yerlerde ise 1-2 satıcı fahiş fiyatlara satıyor. Azıcık beklerseniz GameGaraj Palit veya İnno 3D getirince 5000 TL civarına alabilirsiniz.

Hocam bende sizin modelden aldım fakat sıcaklık değerlerim 80i buluyor siz emin misiniz 70i geçmediğini. Kasan corsair spectra delta ve sıvı soğutma kullanıyorum.
ben genel olarak max yükte 67c gördüm sadece 1,2 saat tam yükte duraksız oyun oynayınca 68c olup tekrar 66,67 c civarı geziyor, 80c nedir :S oc yapsan yine 80 olmaz o kart derecesi, bir yanlışlık var bence kartı iade değişime gönderin durumu yazın aldığınız yere test etsinler, geçen gün FurMark testinde 2,5 saat duraksız açık bıraktım + prime95 işlemci ram tam yük testi de açıktı, Ekran kartım 66c sabit kaldı test sonlarına kadar.

@ibrahim kara ben de aynı kartı almayı planlıyorum. Aldığınız 2 fanlı model sanırım. Sıcaklıklar iyi görünüyor. Kasanızı ve ne kadara aldığınızı söylerseniz memnun olurum. Yakın zamanda 5000 TL civarına düşerse satın alabilirim.

@ibrahim kara ben de aynı kartı almayı planlıyorum. Aldığınız 2 fanlı model sanırım. Sıcaklıklar iyi görünüyor. Kasanızı ve ne kadara aldığınızı söylerseniz memnun olurum. Yakın zamanda 5000 TL civarına düşerse satın alabilirim.
İndirimli 22 bin TL küsüre denk geldi kasa+ monitör
5176 TL aldım ekran kartını hepsiburada efsane cuma indiriminden

Hocam önceden amd kart kullanıyordum sürücüleri kaldırıp bu karta geçtim bu sebep olabilir mi acaba? Birde fanlar 2000rpm de dönüyor.
ben genel olarak max yükte 67c gördüm sadece 1,2 saat tam yükte duraksız oyun oynayınca 68c olup tekrar 66,67 c civarı geziyor, 80c nedir :S oc yapsan yine 80 olmaz o kart derecesi, bir yanlışlık var bence kartı iade değişime gönderin durumu yazın aldığınız yere test etsinler, geçen gün FurMark testinde 2,5 saat duraksız açık bıraktım + prime95 işlemci ram tam yük testi de açıktı, Ekran kartım 66c sabit kaldı test sonlarına kadar
ben genel olarak max yükte 67c gördüm sadece 1,2 saat tam yükte duraksız oyun oynayınca 68c olup tekrar 66,67 c civarı geziyor, 80c nedir :S oc yapsan yine 80 olmaz o kart derecesi, bir yanlışlık var bence kartı iade değişime gönderin durumu yazın aldığınız yere test etsinler, geçen gün FurMark testinde 2,5 saat duraksız açık bıraktım + prime95 işlemci ram tam yük testi de açıktı, Ekran kartım 66c sabit kaldı test sonlarına kadar.
Hocam sizden bir test yapmanızı rica etsem. Benim sıcaklık değerim 45 boşta, başlatıyorum testi 1.dk da 65 70 arası iken 10dk 80 oluyor bu normal mi? Demek istediğim Bi ekran kartı max sıcaklığa kaç dk da çıkar. İşlemciler genelde 30 sn de belli olur kaç derecede çalıştığı.

Son düzenleme:
Hocam önceden amd kart kullanıyordum sürücüleri kaldırıp bu karta geçtim bu sebep olabilir mi acaba? Birde fanlar 2000rpm de dönüyor.

Hocam sizden bir test yapmanızı rica etsem. Benim sıcaklık değerim 45 boşta, başlatıyorum testi 1.dk da 65 70 arası iken 10dk 80 oluyor bu normal mi? Demek istediğim Bi ekran kartı max sıcaklığa kaç dk da çıkar. İşlemciler genelde 30 sn de belli olur kaç derecede çalıştığı.
Boşta 40 45 c normal, çünkü 0 db teknolojisi var belirli sıcaklıa gelince fan açıyor, 40 45 c kadar fan açmadığı için normal, Furmark testinde 2.5 saat 66c geçmedi tam yük, ayrıca işlemcide tam yükte onuda prime95 ile zorladım, kısa sürede 65 c olmasıda ilginç, işlemci tamamda ekran kartı kısa sürede 65 gelmiyor bile, bence şöyle yapın aldığınız yere gönderin Termal macun, montaj hatası, vidalarda gevşeklik veya üretim hatası soğutma bloğu simetri bozukluk vb. varmı baksınlar yük testi ile, gerçekten ben uzun süre oyun oynasamda 70c hiç görmedim ki 80c den bahsediyorsun :(

Yanlışlıkla Overclock yapmış olmayasın! yüksek frekans, aklıma bunda başka bişey gelmiyor, üretim hatası yoksa, msi afterburner aç oradan takip et değerleri oyunda birde ortadaki ayar yerini sıfırla overclock yerini veya başka program kullanıyorsan onları resetle öyle dene,

Şunuda eklemek istiyorum, örnek olarak cyberpunk2077 oynarken 2 saatlik senaryo modunda 2k ultra rtx full açık dlss performans ekran kartı kullanımları % 97 (62c) %98 (64c) % 99 (66c) bugün yaptım bu testi ısı değerlerini takip ettim oyun hep açıktı 2 saat küsür bitimlerinde dikkatli takip ettim ısı değerlerini. %99 yükte çok uzun süre sabit kalırsa 67c görüyor max. Vidyo çekerek test paylaşırımda upload hızım düşük uzun sürer.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı