Gigabyte RTX 3070 Ti Aorus Master 71 C° oluyor

fafu99

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. kasam MSI MAG 100R. Kasamı masanın üstünde yan olarak kullanıyorum. Üstü ve arkası tamamen açık. Ekran kartım RDR 2 oynarken 71 C°'yi görüyor. İnternetten araştırmalarıma göre biraz fazla geldi. İşlemcim de 5600X ve o da 94 C°'ye kadar çıkıyor. İşlemcide stok soğutucu var, ondan kaynaklı, normal. Sizce bu kadar yüksek değerler görmemin sebebi kasa mıdır? İşlemcime sıvı soğutma alırsam egzoz fan sayısı arttığı için ekran kartımın sıcaklığı da olumlu etkilenir mi?

Stok soğutucu ile 5600X'te o dereceleri hiç görmedim OC yaptığımda bile termal macunu değiştir.
Hocam termal mağcun soğutucunun üstündeki.
Ekran kartı değil de asıl yüksek sıcaklık işlemcide. Ekran kartının sıcaklık değeri normal. Sıvı soğutma ya da düzgün bir kule tipi soğutucu almanı tavsiye ederim.
İnternetten baktım aynı ekran kartı maks 60 c° bandında takılıyor.
Ekran kartının sıcaklığı normal ama işlemcin yanıyor iyi bir hava soğutma veya sıvı soğutma almalısın. Eğer alırsan işlemcin daha serin çalışacak tabi ki buda kasa içerisindeki havanın sıcaklığını düşürecektir. Ek tavsiye olarak eğer boş yerin varsa kasa fanı eklemen ne kadar sıcak hava dışarı giderse o kadar iyi.
Hocam kasada önde 2 tane fan var o içeri temiz hava veriyor arkada bir tane egzoz fan var. Üste 240lık sıvı soğutma takmak istiyorum yeterli olur mu? Ön tarafa 120mm bir tane fan takabilirim.
RTX 3070 için yükte en fazla kaç kabul edilebilir?
3070 ti da ddr6x olduğu için daha çok ısınıyor.
Stok soğutucu ile 5600X'te o dereceleri hiç görmedim OC yaptığımda bile termal macunu değiştir.
Hocam kasadan kaynaklı mı bilmiyorum bende ona takıkdım işte.

Son düzenleme:
Hocam kasada önde 2 tane fan var o içeri temiz hava veriyor arkada bir tane egzoz fan var. Üste 240lık sıvı soğutma takmak istiyorum yeterli olur mu? Ön tarafa 120mm bir tane fan takabilirim.
Ön tarafa bir adet daha koyarsanız daha iyi olur zaten üste gelecek sıvı soğutma 240mm olunca onlarda havayı dışarı gönderir daha serin olur kasanın içi.

Hocam merhabalar, aynı ekran kartını kullanmaktayız. 2K çözünürlükte ve Ultra ayarda çoğu oyunu oynamaktayım. 62 dereceyi geçtiğini inanın hiç görmedim bile. Bence kesinlikle kasanızın hava akışı ile alakalı bir durum. CPU ise aşırı derece de yüksek ısıda, iyi bir sıvı soğutma satın almanızı tavsiye ederim. Hatta ve hatta masaüstünde iken GPU 20 derece hadi 25 derece olsun :)

Hocam merhabalar, aynı ekran kartını kullanmaktayız. 2K çözünürlükte ve Ultra ayarda çoğu oyunu oynamaktayım. 62 dereceyi geçtiğini inanın hiç görmedim bile. Bence kesinlikle kasanızın hava akışı ile alakalı bir durum. CPU ise aşırı derece de yüksek ısıda, iyi bir sıvı soğutma satın almanızı tavsiye ederim. Hatta ve hatta masaüstünde iken GPU 20 derece hadi 25 derece olsun :)
Hocam bende maks 65 bandında olur diye düşünmüştüm. Sizin kasanız nedir? Sıvı soğutma alırsam egzoz fan sayısı arttığı için sizce bir değişim olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı