Gigabyte RX 6700 XT Gaming O.C ile Sapphire RX 6700 XT Pulse arasındaki fark nedir?

legiongg

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben yeni bir sistem topladım içinde RX 6700 XT var sistem elime ulaştı daha sonra ekran kartının arızalı olduğunu fark ettim geri yolladım bana değişim talep ettiler fakat aynı ekran kartının farklı bir modeli. Bu ikisi arasında ne gibi farklar var ben pek anlamıyorum açıklar mısınız?
Önceki model: Sapphire RX 6700 XT Pulse 11306-02-20G 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Yeni model: Gigabyte RX 6700 XT Gaming OC 12G GV-R67XTGAMING OC-12GD 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Selam arkadaşlar. Ben yeni bir sistem topladım içinde RX 6700 XT var sistem elime ulaştı daha sonra ekran kartının arızalı olduğunu fark ettim geri yolladım bana değişim talep ettiler fakat aynı ekran kartının farklı bir modeli. Bu ikisi arasında ne gibi farklar var ben pek anlamıyorum açıklar mısınız?
Önceki model: Sapphire RX 6700 XT Pulse 11306-02-20G 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Yeni model: Gigabyte RX 6700 XT Gaming OC 12G GV-R67XTGAMING OC-12GD 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İkisi de aynı kartlar frekans değerlerine kadar aynılar Gigabyte olan model %2-3 daha fazla OC edilmiş çok şaheser performans farkı olmaz hatta hiç olmaz Sapphire olan modelide %2-3 OC yapsan aynı yere gelirler RX 6700XT için 3 fanlı bir model ne kadar gerek bilmiyorum aralarındaki 1-2 bin TL farka katiyen değmez Sapphire devam.

Gigabyte’de başarılı bir marka. Kabul edilebilir.

Yani açıkçası ben ASRock Challenger modelini kullanıyorum markalar öyle aman aman bir fark yaratmıyor dostum.

Sanmam. Öyle ahım şahım bir fark olmaz. Kendim sürekli Gigabyte kullandım. Hem Gaming modeli, soğutmasıda iyidir yani.

Üstelik Gigabyte bazı kartlarına, sitesine kayıt ettirirsen 4 yıl garanti veriyordu galiba. Halen devam ediyor mu bilmiyorum ama.

Sanmam. Öyle ahım şahım bir fark olmaz. Kendim sürekli Gigabyte kullandım. Hem Gaming modeli, soğutması da iyidir yani.

Çöp model olmasın da gerisi sorun değil hepsi aşağı yukarı aynılar. En tepesi 55 derece çalışsa ne olur, orta modeli 70 derece çalışsa ne olur misal hepsi kabul edilebilir.

Ama çöp modellerden kaçacaksın. GTX 16xx serisinde TUF, RTX 2060'larda Windforce, 4060 Ti'larda Ventus Black 2x, 6600 XT'lerde Biostar vb. çok fazla mimli kart var. 80+ derece gören mi ararsın, fanları helikopter gibi ses çıkaran mı.

Çöp model olmasın da gerisi sorun değil hepsi aşağı yukarı aynılar. En tepesi 55 derece çalışsa ne olur, orta modeli 70 derece çalışsa ne olur misal hepsi kabul edilebilir.

Ama çöp modellerden kaçacaksın. GTX 16xx serisinde TUF, RTX 2060'larda Windforce, 4060 Ti'larda Ventus Black 2X, 6600 XT'lerde BIOSTAR vb. çok fazla mimli kart var. 80+ derece gören mi ararsın, fanları helikopter gibi ses çıkaran mı?

Zaten onlarda o yüzden devamlı çok iyi indirime giriyor. Gaming modeli ile Windforce arasında bazen aşırı fark oluyor. Aynı şekil MSI'ın Ventus modeli içinde geçerli.

Gigabyte'da Eagle - Gaming OC - Aorus Elite,
Sapphire'de Pulse - Nitro diye gidiyor. Bence iyi olmuş. Soğutması vs. başarılı bir kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı