Elektronik Gigabyte RX 6900 XT 15.998,99TL

Yorumda çok ısındığını yazmışlar gerçekten böyle mi? Bu ekran kartı için 650W PSU çok mu yetersiz kalır?

1050 Ti almıyorsunuz RX 6900 XT alıyorsunuz, kas gücü satın alıyorsunuz. Kendi sitesinde 850W minimum diyor 😂

Mevcutta 650W PSU var. 21K'ya XFX Merc 7900XT almayı düşünüyorum. Kaç W çektiğini bilmiyordum. Ekstra PSU istemese bu kart benim için mantıklı olabilirdi.

Mevcutta 650W PSU var. 21K'ya XFX Merc 7900XT almayı düşünüyorum. Kaç W çektiğini bilmiyordum. Ekstra PSU istemese bu kart benim için mantıklı olabilirdi.

Bu sınıftaki kartların hepsi yüksek güç kaynağı ister. AMD kartlar yine daha hesaplı güç tüketiminde, üzerine UV yapıp daha düşürebiliyorsunuz bile.

Bilgisayarınız aylık 50-60 liradan fazla tüketmez. Bir dürüm parası bile değil. Her gün 2 saat sabit 600 watt güç çekseniz 1.2kw yapar yani günlük 2 lira.

Kart ile ilgili yorumum ise; evet ısınan bir model. Performans olarakta diğer markalara göre kötü. Xfx merc 319 black alabilirsiniz bunun yerine. Performansı ve soğutması çok daha iyidir. Ben geçen hafta çok uyguna sattım benim 6 aylık kartımı.. Buna “bence” 16 bin verilmez.

Bilgisayarınız aylık 50-60 liradan fazla tüketmez. Bir dürüm parası bile değil. Her gün 2 saat sabit 600 watt güç çekseniz 1.2kW yapar yani günlük 2 lira.

Kart ile ilgili yorumum ise; evet ısınan bir model. Performans olarak da diğer markalara göre kötü. XFX merc 319 Black alabilirsiniz bunun yerine. Performansı ve soğutması çok daha iyidir. Ben geçen hafta çok uyguna sattım benim 6 aylık kartımı. Buna “bence” 16 bin verilmez.

Aslında şu an en mantıklısı ikinci el almak. Ama kartın madencilik de kullanılmamış olması ve temiz olması lazım. Bulunduğum şehirde güzel ikinci el bir kart bulsaydım alıp incelerdim ama küçük şehrin dezavantajı.

6750 XT var bende pişmanım, Alt Tab atarken çökmeler mi dersin bazı oyunlarda coil whine mi dersin driver problemleri vs. problemi bitmiyor maalesef.

6750 XT var bende pişmanım, Alt Tab atarken çökmeler mi dersin bazı oyunlarda coil whine mi dersin driver problemleri vs. problemi bitmiyor maalesef.

Alt tab atarken arkaplanda chromium tarayıcıdan video mu izliyorsun? Öyleyse tarayıcının ya da discord'un ayarlarından donanım ivmesini kapatmayı dene. Bu sorun için çok yaygın bir sebep donanım ivmesi/donanım hızlandırma.

İkisi de açık fakat işe yarayacağını sanmıyorum, daha önce NVIDIA'da böyle problemler yaşadığımı hatırlamıyorum :(

Geri
Yukarı