Gigabyte RX570 TDP sorunu

pistolore

Decapat
Herkese merhaba.
İnternette ve YouTube gibi mecralarda izlediğim FPS testlerinde RX 570 kartın 120W ve üstü güç çektiğini gördüm. Fakat kendi kartım maximum 90W güç çekebiliyor ve remmant from the ashes, Star Wars jedi fallen order, qonqurer's Blade gibi oyunlarda drop oluşuyor aralıklı olarak ek olarak ekran kartımın ve anakartımın BIOS'ları güncel. Bazen ise açılışta bazense oyun içinde sistem kendini resetliyor OCCT ile her bir donanımı test ettim fakat program sorun bulamadı.
Sistemim:
Ryzen5 2600.
Gigabyte B450M S2H.
Gigabyte RX570.
Dual Channel DDR4 3000MHz 16 GB RAM.
Gigabyte 650W 80 Plus Bronze PSU.
Adata SU 630 240GB SSD.
WD Blue 500GB HDD.
Konu ile alakalı fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20200808_175940.jpg
    IMG_20200808_175940.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 73
Oyun oynarken ne kadar güç tükettiğine bakmanı öneririm. CTRL+SHIFT+O tuşlarına bas bi bar çıkıyo ordan. GPU gücünü kontrol edebilirsin. Ekran kartı max mhz'inde çalışmıyor ve az güç tüketiyor ise sıkıntın var gibi. ama muhtemelen sıkıntısı yoktur. bi kontrol et istersen

Oyun oynarken ne kadar güç tükettiğine bakmanı öneririm. CTRL+Shift+O tuşlarına bas bir bar çıkıyor oradan. GPU gücünü kontrol edebilirsin. Ekran kartı Max MHz'inde çalışmıyor ve az güç tüketiyor ise sıkıntın var gibi. Ama muhtemelen sıkıntısı yoktur. Bir kontrol et istersen

Yukarıda yazdım ya Max 90W çekio diye benim bildiğim 120W olması lazım ama bendeki kartmı sorunlu anlamadım

MSI Afterburner ile oyun oynarken bak 120 Watt'ları görmüyorsa hemen garanti sürecini başlat, olmadı satıcıyı mahkemeye ver, hukuka güvenmiyorsan kendi işini kendin hallet elindekini gariban cahil birine satıp adam gibi 120 Watt elektrik tüketen bir kart al.

Oyun içinde gözlemledin mi ondan bahsediyorum.
Yani alman gerek MHz'in altında mı kalıyor?

Evet örnek veriyorum R5 2600 RX570 star war jedi fallen order FPS yazıyorum bu kişinin aynı sahnede aldığı FPS ve güç tüketimini ben o sahnede alamıyorum.
MSI Afterburner ile oyun oynarken bak 120 Watt'ları görmüyorsa hemen garanti sürecini başlat, olmadı satıcıyı mahkemeye ver, hukuka güvenmiyorsan kendi işini kendin hallet elindekini gariban cahil birine satıp adam gibi 120 Watt elektrik tüketen bir kart al.

Evet MSI after bruner kullanıyorum fakat kart maximum 90W güç çekiyor üstünü alamıyorum.

Radeon ayarlarından performansa tıklayıp güç ayarlama kısmından güç limitini yüzde 50 yapıp bir de test et. ama dediğim gibi ctrl+shıft+o ile tablodan gözlemle mhz'de düşüşler oluyo mu, yoksa hep olabildiğince max mhz'de mi çalışıyor

Bakınız bu oyunda 89W geçmiyor veyahut geçemiyor bir nedenden dolayı kartım

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    920 KB · Görüntüleme: 60
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    976 KB · Görüntüleme: 52
Evet örnek veriyorum R5 2600 RX570 star war jedi fallen order FPS yazıyorum bu kişinin aynı sahnede aldığı FPS ve güç tüketimini ben o sahnede alamıyorum.

Evet MSI after bruner kullanıyorum fakat kart maximum 90W güç çekiyor üstünü alamıyorum.

Bendeki RX 570 ITX modeli bu bile 120 Watt'ları görüyor.

Radeon ayarlarından performansa tıklayıp güç ayarlama kısmından güç limitini yüzde 50 yapıp bir de test et. Ama dediğim gibi CTRL+Shift+o ile tablodan gözlemle MHz'de düşüşler oluyor mu, yoksa hep olabildiğince Max MHz'de mi çalışıyor

MHz ve Core clock ile ilgili sorun gözlemlemedim 1244MHz Core clock oyun içi stabil ve 175MHz Memory MHz stabil alıyorum
Bendeki RX 570 ITX modeli bu bile 120 Watt'ları görüyor.

Overclock yapmadınız değil mi standart kart ayarları ile 120W mı diyorsunuz.

Geri
Yukarı