Gigabyte RX580 8 GB düşük FPS

Boolidge

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Öncelikle sistemim;
AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz stokfan (AMD Ryzen Master ile 3.9 GHz 1.275Volt'ta stabil kullanıyorum işlemci sıcaklığı boşta 35-40 arası yükse 45-52 arası)
Gigabyte RX 580 8 GB 256 Bit (1340-2000MHz)
MSI B450M PRO VDH Plus 3.666MHz anakart.
Adata 2x8GB 3000 MHz RGB RAM (16 GB) (3000 MHz'de stabil kullanıyorum)
WD Blue 500 GB SSD.
Corsair Spec Delta RGB kasa (kasa ile gelen Corsair 550Watt PSU)
AOC 24inç 144Hz 1ms Full HD monitör.

Genellikle LoL oynuyorum ve oyunun başlangıcında 240 FPS alırken birkaç dakika sonra 140-160 civarına düşüyor fakat TF'lerde 90-100'lere kadar geriliyor aşırı drop (takılma ve kasma) oluyor. AMD Radeon Software'nin oyun için takip sisteminde GPU kullanımının zaman zaman %90'lardan %0'lara düştüğünü görüyorun. Diğer değerler ise GPU 45-62Watt civarı çekiyor bu çok düşük geldi bana. GPU VRAM kullanımı ise 1300-1600 MB civarı. Tüm bileşenler güncel. BIOS güncellemesi de yaptım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum.

Merhabalar,

Öncelikle sistemim;
AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz stokfan (AMD Ryzen Master ile 3.9 GHz 1.275Volt'ta stabil kullanıyorum işlemci sıcaklığı boşta 35-40 arası yükse 45-52 arası)
Gigabyte RX 580 8 GB 256 Bit (1340-2000MHz)
MSI B450M PRO VDH Plus 3.666MHz anakart.
Adata 2x8GB 3000 MHz RGB RAM (16 GB) (3000 MHz'de stabil kullanıyorum)
WD Blue 500 GB SSD.
Corsair Spec Delta RGB kasa (kasa ile gelen Corsair 550Watt PSU)
AOC 24inç 144Hz 1ms Full HD monitör.

Genellikle LoL oynuyorum ve oyunun başlangıcında 240 FPS alırken birkaç dakika sonra 140-160 civarına düşüyor fakat TF'lerde 90-100'lere kadar geriliyor aşırı drop (takılma ve kasma) oluyor. AMD Radeon Software'nin oyun için takip sisteminde GPU kullanımının zaman zaman %90'lardan %0'lara düştüğünü görüyorun. Diğer değerler ise GPU 45-62Watt civarı çekiyor bu çok düşük geldi bana. GPU VRAM kullanımı ise 1300-1600 MB civarı. Tüm bileşenler güncel. BIOS güncellemesi de yaptım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum.

Sat gitsin 4500'e satarsın en az.

Oyun başlangıcıyla karakterlerin bir araya geldiği anlar arasında fps bayağı düşüyor. Bende de Rx580 8 Gb var ve 140-130 fps civarında geziyor TF'lerde. Ancak drop gibi durumlar yok, çok nadir belki. Düşük fps verdiği zaman güç planlarında düşük performansta bıraktığımı fark ediyorum. Belki sizin de öyle kalmış olabilir. Onun dışında bu tarz sorunlarda AMD Radeon yazılımını sıfırlamakta fayda var. Birçok sorun öyle çözülüyor.

Sat gitsin 4500'e satarsın en az.
Bu fiyata satabilir miyim? Satılırsa satayım üzerine ekler farklı bir model alırım.
Ekran kartın kaç yıllık? garantisi var mi? 2.el mi satın aldınız?
Ekran kartı 2.5 yıllık fakat faturası olmadığı için garantiye veremiyorum. 2. el olarak almıştım.
Oyun başlangıcıyla karakterlerin bir araya geldiği anlar arasında fps bayağı düşüyor. Bende de Rx580 8 Gb var ve 140-130 fps civarında geziyor TF'lerde. Ancak drop gibi durumlar yok, çok nadir belki. Düşük fps verdiği zaman güç planlarında düşük performansta bıraktığımı fark ediyorum. Belki sizin de öyle kalmış olabilir. Onun dışında bu tarz sorunlarda AMD Radeon yazılımını sıfırlamakta fayda var. Birçok sorun öyle çözülüyor.
Güç planı dediğiniz windowstaki güç ayarları ise Yüksek Performans açık. Radeon yazılımı içerisinden wattman ayarları ile oynayınca ekran kapanıyor reset atmak zorunda kalıyorum. Yeniden açtığımda ise tüm ayarlar sıfırlanıyor.

Bu fiyata satabilir miyim? Satılırsa satayım üzerine ekler farklı bir model alırım.

Ekran kartı 2.5 yıllık fakat faturası olmadığı için garantiye veremiyorum. 2. el olarak almıştım.

Güç planı dediğiniz Windows'taki güç ayarları ise yüksek performans açık. Radeon yazılımı içerisinden WattMan ayarları ile oynayınca ekran kapanıyor reset atmak zorunda kalıyorum. Yeniden açtığımda ise tüm ayarlar sıfırlanıyor.

Satarsın çünkü minning yapıyorlar deli gibi hatta 5000 TL'yi zorlarsın bir de 8 GB versiyonu minningçiler için bir nimet stoklar yenilenince RTX3060 Ti alırsın acele edersen.

Satarsın çünkü minning yapıyorlar deli gibi hatta 5000 TL'yi zorlarsın bir de 8 GB versiyonu minningçiler için bir nimet stoklar yenilenince RTX3060 Ti alırsın acele edersen.
Nerede en hızlı satabilirim? Letgo mu sahibinden mi her ikisi de mi? Miningçiler alıyorsa 5.000e vereyim benim için de iyi olur.

İlginize teşekkür ederim hocam, sağ olun. Sorunumla ilgili bir fikriniz var mı peki? Power mı yetmiyor başka bir şey mi olabilir?

İnanın bu konularda pek bir bilgim hocam yok ben konsol oyuncusuyum bu arada daha fazla fiyatada satabilirsiniz RX580'i 8 GB VRAM olduğu için minningçiler için bir ninet bu ekran kartı 7000'e ilan verseniz bile satılır bir süre sonra Ethereum düşmezse.

Geri
Yukarı