Gigabyte RX580 Düşük FPS Sorunu

ultraslanbyf

Decapat
Herkese selamlar. Elimde Gigabyte'ın RX580 Gaming 8G modeli mevcut. 1340 MHz'e sahip diye biliyorum fakat Furmark'ta 1190-1250 arası ancak kullanılıyor. 1080p'de 77-81 FPS arası alırken aynı kartı kullan bir başkası 90 FPS alabiliyor. Sitesinden orijinal BIOS'unu yukleyınce 5-6 FPS daha düşüyor. Kendi BIOS'unu yedek almıstım, onu tekrar yukluyorum FPS artıyor.
Furmark, benchmark, GPU-z atayım. Yardımcı olabilecekler varsa memnun olurum veya aynı kartı kullanıp performans anlamında memnun olan arkadaslardan hynix memory ise BIOS'unun bir yedeğini rica ediyorum.

Sistemde şu şekilde:
  • Ryzen 5 2600
  • Asus Prime B450M-A
  • 8GB HyperX 2933 MHz
  • Toshiba TR200 240 GB SSD
  • High Power 700w 80+bronze PSU
  • Gigabyte RX 580 Gaming 8 GB
  • W10 Pro güncel.
Sistem 20 günlük sıfır toplandı. Sadece ekran kartı 2. el 1 yıllık.

UserBenchmark: Asus PRIME B450M-A Performance Results - UserBenchmark

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Kartının bir sorunu yok bence, çünkü her kart tamamen aynı değildir. Biri garanti bitene kadar 2-3 defa bozulur biri 3-4yil takır takır çalışır. Yani sorunun bir çok sebebi vardır. Ki sizinkisi çokta bir sorun değil. Diğer elemanlarda bu konuda yardımcıdır, mesela Anakart tüm parçaların iletişim hızı onun üzerinde bu da onu tüm parçalar üzerinde performans kriteri olarak başa koyar. Yani kartınızda bir sorun yok zaten çok iyi bir FPS alıyorsunuz.
Üretici bazen bios güncellemesi ile ürününü daha da hızlandırırken bazıları yeni sürümlerde ürünü biraz yavaşlatır, bu da hızlanan ürünün hata verme olasılığı arttığı için yada stabilite için de olabilir. Size iyi oyunlar :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı