RX580 8 GB + Ryzen 5 3600 düşük FPS

KadirSever

Decapat
Merhaba arkadaşlar.

PUBG oynarken 70 FPS 80 FPS aliyorum ayarlarım cok düşükte olsa bile gecmiyor.
Ultra'ya alınca çok fazla kasma oluyor.

Sizce sebebi nedir neden boyle yapar.
Monitörüm: Samsung 23.5" LC24FG73FQMXUf 1MS HDMI+ display curved Full HD IPS FreeSync Gaming monitör.

Sistemimi aşağı yazıyorum.

İslemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7NM işlemci ( 19 ay garantili )

Anakart: Gigabyte B450M GAMING DDR4 RGB M.2 AM4 ATX anakart ( 12 ay garantili )

Bellek: Corsair Vengeance LPX 8 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz ( 12 ay garantili )

Ekran kartı: Sapphire Pulse OC Radeon RX 580 8 GB GDDR5 256Bit DX12 GAMING ekran kartı ( 12 ay garantili )

HDD: Seagate Barracuda 1TB 3.5 hard disk ( 12 ay garantili )

SSD: James Donkey JD120 120GB 3D nand 2.5 SSD ( 12 ay garantili )

PSU: Gamepower GM-600 apfc 14CM 80+ Bronze 600W ( 12 ay garantili )

Kasa: Gamepower hypnos Gaming 3*120MM kırmızı ring fanlı tempered glass yan panel mid ATX kasa.
( 12 ay garantili )

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU Sağlam kardeşim sonuna kadar güveniyorum o yüzden kafanı yorma sadece soruma cevap yazarsan teşekkür ederim yoksa boş yapma :)
Güven güven yarın öbür gün sistem yük altında kapanmaya başlayınca da güvenmeye devam edersin :) Biz boşuna para veriyoruz kaliteli PSU’lara. Ayrıca düzgün konuş babanın oğlu değilim ben.

@Vorplody kardeşimiz haklı olabilir. Ancak sorun bundan kaynaklı da olmayabilir. Genel değerler normalse PSU kaynaklı olma ihtimali var. Cooler Master gibi markaların PSU'larını almak daha mantıklı sistem güvenliği için.

Ha sunu bileydin Kardeşim Bende babanın oglu değilim yazdıgın cevaplara dikkat et Öncelikle Kaliteli psu kime göre kaliteli İlk cıktıgı elbette sorunları vardı ama suan gerçekten kendini geliştirdi testleri yapıldı o yüzden sorun yok 5700 XT ile denedim calıstırdim sorun cıkmadı ki 650 w istiyor minimum O yüzden psu eğer fps dusuruyorsa elbette yükseltirim fakat markayı kötülemekten vazgecin.

@Vorplody kardeşimiz haklı olabilir. Ancak sorun bundan kaynaklı da olmayabilir. Genel değerler normalse PSU kaynaklı olma ihtimali var. Cooler Master gibi markaların PSU'larını almak daha mantıklı sistem güvenliği için.
Hocam ben sorunun kaynağı PSU tarzı bir şey demedim zaten. Anlatmaya çalıştığım şey sistemlere bir sürü para veriyoruz. PSU’ya da 100 200 lira daha verip kalitelisini almaktansa neden sistemimizi kalitesiz PSU’lara emanet edelim. Bendeki Thermaltake’in 600W 80+ PSU’su bile 2 anakartımın çöp olmasına neden oldu.

Güven güven yarın öbür gün sistem yük altında kapanmaya başlayınca da güvenmeye devam edersin :) Biz boşuna para veriyoruz kaliteli PSU’lara. Ayrıca düzgün konuş babanın oğlu değilim ben.
Ha sunu bileydin Kardeşim Bende babanın oglu değilim yazdıgın cevaplara dikkat et Öncelikle Kaliteli psu kime göre kaliteli İlk cıktıgı elbette sorunları vardı ama suan gerçekten kendini geliştirdi testleri yapıldı o yüzden sorun yok 5700 XT ile denedim calıstırdim sorun cıkmadı ki 650 w istiyor minimum O yüzden psu eğer fps dusuruyorsa elbette yükseltirim fakat markayı kötülemekten vazgecin.

Hocam ben sorunun kaynağı PSU tarzı bir şey demedim zaten. Anlatmaya çalıştığım şey sistemlere bir sürü para veriyoruz. PSU’ya da 100 200 lira daha verip kalitelisini almaktansa neden sistemimizi kalitesiz PSU’lara emanet edelim. Bendeki Thermaltake’in 600W 80+ PSU’su bile 2 anakartımın çöp olmasına neden oldu.
Aynen öyle benimde böyle bir hatam var. Sharkoon PSU aldım ama kötü demiyorlar pek.

Şu forumda kime sorarsan sor bilgisayarla uğraşan anlayan kimse Gamepower PSU’yu almaz, aldırmaz. Olay çalıştırıp çalıştırmamak değil zaten güzel kardeşim tüm sistem yüke girdiği zaman kaç saat dayanabilecek? Uzun kullanımda sistemde sıkıntı çıkaracak mı? Madem memnunsun benim sana diyecek bir şeyim yok sonradan üzülebilirsin aynılarını yaşadığım için biliyorum kumar resmen bu.
Aynen öyle benimde böyle bir hatam var. Sharkoon PSU aldım ama kötü demiyorlar pek.
Sharkoon güzel hocam bir sorunu yok. Benim RX 5700 XT ve 3800X’li sisteme Sharkoon 650W Gold Zero taksam mı diye düşünmüştüm öneriliyordu ama almışken 750 alayım dedim High Power 750W 80+ Gold aldım.

Dediklerimi yaptıysan düzelmiş olması lazım. Aynı sorunu bende böyle düzeltmiştim. Radeon'da oyun gözükmüyorsa ekleyin. Radeonsuz açtığımda aşırı fps droplar oluyordu düzeldi.

Not: Donanım arsivi tavsiye ediyor hocam o konuda aklınızdaki soru isaretini silebilirsiniz :D Neyse Anlayan birisi cıkar umarım
Donanım Arşivi’nin tavsiye etmediği bir şey söylesene bana zaten. Adam sponsorlu içerik tanıtımı yapıyor tabii ki tavsiye edecek. Tavsiye ediyorsa kendi sisteminde de kullansın. İnceleme videolarını Donanım Arşivi’nden izlemeyin. İnceleme değil sponsorlu tanıtım onlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı