Gigabyte RX580 ekran kartı fanının biri dönüyor diğeri dönüp duruyor

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Gigabyte RX580 ekran kartı aldım. Az önce taktım fanın birisi dönüyor sürekli diğeri dönüp bir iki saniye sonra duruyor ses çıkarıyor. Aldığım kişiye sordum geneli öyle sorun yok diyor. Ne yapmalıyım?

Video;

Video

Gigabyte RX580 ekran kartı aldım. Az önce taktım fanın birisi dönüyor sürekli diğeri dönüp bir iki saniye sonra duruyor ses çıkarıyor. Aldığım kişiye sordum geneli öyle sorun yok diyor. Ne yapmalıyım?

Video;

Video
Fan dönerken yalpa yaptığından plastiğe sürtüp takılıyor gibime geldi. Ayrıca Ekran kartı çok tozlu güzelce temizleyin.
Bir de bu kartın genelinde böyle birşey yok satan arkadaş yalan söylemiş. Tahminimce satan kişi miningde kullanmış. Mining yaparken fanlar sürekli çalıştığı için fanların ömürleri çabuk bitiyor ve bu tip arızalar veriyor.

Fan dönerken yalpa yaptığından plastiğe sürtüp takılıyor gibime geldi. Ayrıca Ekran kartı çok tozlu güzelce temizleyin.
Bir de bu kartın genelinde böyle birşey yok satan arkadaş yalan söylemiş. Tahminimce satan kişi miningde kullanmış. Mining yaparken fanlar sürekli çalıştığı için fanların ömürleri çabuk bitiyor ve bu tip arızalar veriyor.
Hocam mining yapılmadı aldığım kişi tanıdık. Ne yapabilirim bunu çözmek için ?

Hocam mining yapılmadı aldığım kişi tanıdık. Ne yapabilirim bunu çözmek için ?
Kartınızın fanını çıkarıp temizleyip yağlanabiliyorsa yağlayın.
Buna benzer videolardan yardım alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer yine düzgün çalışmazsa yeni fan alıp değiştirin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Az önce bilgisayarcıya gösterdim bir şey sıktı ama yine aynı. Diğer bir başkası fanı değiştir diyor. Keşke almasaydım.
Belki farketmişsinizdir fan durduktan sonra ters dönüyor. Ne sorunu olabilir ?

Son düzenleme:
Az önce bilgisayarcıya gösterdim bir şey sıktı ama yine aynı. Diğer bir başkası fanı değiştir diyor. Keşke almasaydım.

Belki farketmişsinizdir fan durduktan sonra ters dönüyor. Ne sorunu olabilir ?
Bilgisayarcı kartın içini açıp termal macun mu sürdü? Bunun bir etkisi olmaz.
Muhtemelen fan motoru arızalı. Fanın değişmesi gerekli.

Yok içini açtırmadım. Aldığım kişiyle görüştüm para gönderdi hesaba fan alıp değiştireceğim. Dual fan linki atabilir misin bana ?
Doğru versiyonu seçtiğinden emin ol. Satıcıyla iletişime geç.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı