Gigabyte X58A-UD3R açılırken 4-5 sefer Reset atıp açılıyor

CLLZN

Decapat
Daha fazla  
Sistem özellikleri

Anakart: Gigabyte X58A-UD3R rev2
İşlemci: Intel Core i7 CPU 950 @ 3.07 8, -3.1 GHZ (dxdiag böyle yazıyor kusuruma bakmayın)
RAM: 16 GB markasını, frekansını bilmiyorum.
PSU: Cooler Master Masterwatt Lite 600W 80+
Ekran kartı: MSI Gaming Z RTX 2070

Eski bilgisayarımı yeniliyorum. RTX 2070 alarak başladım. 4 5 ayda anakart, RAM, CPU almış olurum.

PC güç tusuna basınca "Verifying DMI Pool Data" yazılı siyah ekrana gelince kasadan çıt diye bir ses gelip komple bütün fanlar duruyor ve reset atiyor. Peş peşe 4-5 sefer reset atınca kendi kendine Windows açılıyor, masaüstüne geliyor. Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklerden RAM miktarına baktığımda 16 GB yazıyor ama yanında da kullanılabilen 12 GB yazıyor. Dipnot: 3-4 sefer Reset atma olayı RTX 2070'den önce de oluyordu arada bir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram leri yanlış slotlara takmışım. Yerlerini değiştirince düzeldi. Yardimci olmaya calişan herkese tesekkurler.

Hocam rev 1 versiyonunu 10 yıl kullandım 10 yıl boyunca O.C ile hiç sorun çıkarmadı kasa şuan kardeşimde hâlâ kullanmakta ryzen sistem topladım ama x58a yazısını görünce içim gidiyor harika bir anakart bence 😊

Hocam rev 1 versiyonunu 10 yıl kullandım 10 yıl boyunca O.C ile hiç sorun çıkarmadı kasa şuan kardeşimde hâlâ kullanmakta ryzen sistem topladım ama x58a yazısını görünce içim gidiyor harika bir anakart bence 😊
Oc işinden anlasam bende yapicagim ama yanlis birsey yapip zarar veririm diye bulasmiyorum 😀

İ7 930@ 4.01 ghz hala çalışıyor müsait zamanda bios fotoğrafını çekip buradan sizinle paylaşırım ama kule tipi soğutucu şart yada su soğutma

İşlemci ve ram marka modellerini tam yazabilirseniz denemenizi tavsiye ederim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı