Gigabyte Z390 UD Anakart ve CORSAIR Vengeance 3000 MHz RAM Uyumu

Anakartin sitesindeki uyumluluk listesinde eger benzer koddaki urunler varsa genelde problem cikarmiyor. (Ancak %1 gibi dusuk bir ihtimalle de tam verimle calismamasi da soz konusu olabilir ki genellikle uyumluluk sorunu yasarsan bios updatelerinde bu problem gideriliyor.)

Benim kullandığım anakartın listesinde de yoktu ama alıp taktım. Sorunsuz olarak 3000 MHZ çalışıyor. Listeler güncellenmiyor ya da geç güncelleniyor.

O ram anakart seçmez(tabiki de ddr4 destekli anakartlar dan bahsediyorum) takıp kullanabilirsiniz.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Gerçekten aklıma takılıyordu ama şimdi rahatladım.

Burada daha ucuz

İtopyadan almayacağım zaten örnek olması için attım Sanalmarketim'den alacağım.

Ryzen ile kullandım. Anakart listesinde yoktu. Hatta 2 farklı anakartta kullandım. İkisinin de listesinde yoktu. Sorunsuz 3000 MHZ de çalışıyor. Bu aralar en popüler en uygun RAM zaten bu. Sorun çıkartacağını sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı