GigaFiber internet gerekli mi?

Hocam geçmelerimizi neden istemesinler saçma bence. Bir alıp veremediğimiz yok yani onlarla :D Onlar da iptal ettirecekmiş yalan atacak halleri yok. Ayrıca ping sorunu oluyormuş. Valorant falan atarken ping çok yükseliyor dediler. Dediğim gibi bu binaya altyapı yeni geldiği için daha sıkıntılar tam çözülmemiş olabilir.

Hocam TurkNet'in kutusu zaten binanızdaysa daha yapacakları bir şey yok tamamdır az önce de Speedtest yaptım minimum 850 download 950 de upload alıyorum saat gece 12

140TL'ye 1000MBPS internet, daha ne olsun? Böyle bir imkan varken kesinlikle geçilmeli.

@koray105 @OneEyeCat57 @walter wick arkadaşlar son durum vereyim. Şimdilik geçmemeye karar verdik. Kuzenlerim GigaFiber paketini iptal ettirecek. Dediklerine göre normalde çok hızlıymış ama yoğunluk olan vakitlerde hız aşırı düşüyormuş. Bayağı yavaş oluyormuş yani. E bizim normal fiber gayet hızlı ve en ufak sıkıntısı yok. Sanırım GigaFiber buraya daha yeni geldiği için hafif sıkıntılı. TurkNet tüm sorunları çözdükten sonra geçeriz artık.

Hocam hızı düşse bile hala çok hızlı. Bir de her evde aynı olmayabiliyor bence bu fırsat varken geçin benim evime GigaFiber gelsin kurban keseceğim.

Hocam TurkNet'in kutusu zaten binanızdaysa daha yapacakları bir şey yok tamamdır az önce de Speedtest yaptım minimum 850 download 950 de upload alıyorum saat gece 12
Hocam günahlarını aldık. Herkes geçmenizi istemiyorlar falan. Kendim gittim kontrol ettim. Arada sırada gerçekten yavaşlıyor. YouTube yazıp girince sayfanın yüklenmesi biraz yavaş oluyor falan. Yani yine çok kötü değil ama yavaşlıyor yani dedikleri doğru. Tabii abarttıkları kadar da kötü değilmiş açık konuşalım :D

Arkadaşlar yine son durum vereyim şu an GigaFiber internet ile yazıyorum :D Ama biz başvurmadık. TurkNet kendi kendine geldi ve bu bölgedeki tüm TurkNet kullanıcılarını en hızlı internete ulaştırmayı hedefliyoruz diyip kendi kendilerine GigaFiber kablosu çektiler ve markası "ZYXEL" olan yeni bir modem verdiler. Ve beklediğimiz gibi zor değilmiş. Anında geçtik yarım saat bile sürmedi :D Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Ayrıca dediler ki akşam saatlerinde bazen ping sorunları olabilir ufak ufak. Bunu en kısa sürede düzelteceğiz. Oturduğumuz belediyede bu sorunu çözmüşler. Şimdi bizim mahallede böyle bir sorun çıkmış. En fazla 1 ay içerisinde bu sorunu çözeceğiz diyorlar.

Son düzenleme:
Hocam günahlarını aldık. Herkes geçmenizi istemiyorlar falan. Kendim gittim kontrol ettim. Arada sırada gerçekten yavaşlıyor. YouTube yazıp girince sayfanın yüklenmesi biraz yavaş oluyor falan. Yani yine çok kötü değil ama yavaşlıyor yani dedikleri doğru. Tabii abarttıkları kadar da kötü değilmiş açık konuşalım :D

Arkadaşlar yine son durum vereyim şu an GigaFiber internet ile yazıyorum :D Ama biz başvurmadık. TurkNet kendi kendine geldi ve bu bölgedeki tüm TurkNet kullanıcılarını en hızlı internete ulaştırmayı hedefliyoruz diyip kendi kendilerine GigaFiber kablosu çektiler ve markası "ZYXEL" olan yeni bir modem verdiler. Ve beklediğimiz gibi zor değilmiş. Anında geçtik yarım saat bile sürmedi :D Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Ayrıca dediler ki akşam saatlerinde bazen ping sorunları olabilir ufak ufak. Bunu en kısa sürede düzelteceğiz. Oturduğumuz belediyede bu sorunu çözmüşler. Şimdi bizim mahallede böyle bir sorun çıkmış. En fazla 1 ay içerisinde bu sorunu çözeceğiz diyorlar.
hayırlı olsun

Hayırlı olsun umarım ping sıkıntısı yaşamazsınız. Bir arkadaş gigafiber de çok pingi çıkıyordu diye iptal etmişti.
Teşekkür ederim hocam. Cidden çok kişi sıkıntı çekiyormuş. Saat 19:00 gibi bir arkadaş var download hızı 6'ya düşmüş. Saat 18:40 ve hala bir yavaşlama yok bende. Dediğiniz gibi umarım sıkıntı çıkmaz.

Teşekkür ederim hocam. Cidden çok kişi sıkıntı çekiyormuş. Saat 19:00 gibi bir arkadaş var download hızı 6'ya düşmüş. Saat 18:40 ve hala bir yavaşlama yok bende. Dediğiniz gibi umarım sıkıntı çıkmaz.

3-5 kişide öyle oluyor die sizde de öyle olacak die bir şey yok. Bende yükseliyor akşam 6 ve 7 de :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme: Arkadaşlar sakın GigaFiber geçmeyin. Akşamları feci halde sorunlu. Bakın öyle böyle değil. Benim normal fiberi bırak VDSL internet kullandığım zamanlar bu kadar kötü olmuyordu. Az önce yapılan hız testi sonuçları;
Hız testi.PNG

Haberi ilk verdiğimde çok hızlıydı ancak akşam olunca hız feci derecede düştü. Videolar takılmaktan izlenmez hale geldi. Cidden kuzenlerim haklıymış. Cidden haklılarmış. Akşam olunca feci halde kötü. Sorunları çözmeden geçmeyin. Normalde çok iyi ancak yeni olduğu için sorunlu sanırım. TurkNet bu sıkıntıları çözmeden geçmeyin.

Geri
Yukarı