Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Merhaba,

Daha önce burada yeni Leo Bodnar Input Lag Tester cihazımızı ve bu cihazla nasıl monitörlerde Input Lag testi yaptığımızı belirtmiştik. Bu bağlamda artık test ettiğimiz farklı monitörlerdeki giriş gecikmesi değerlerini tek bir noktada toplayacağımızı da belirttik. Söz konusu veritabanını burada oluşturuyoruz.

Technopat Giriş Gecikmesi Veritabanı (Milisaniye):

Monitör ÇözünürlükDüşükOrtaYüksek
ViewSonic XG2700-4K1080p17.52532.8
Samsung LU28E590DS/UF1080p3.010.117.5
Samsung LC27F581FDMXUF1080p5.012.019.4
ViewSonic VX2475Smhl-4K1080p2.710.217.6
Philips 349X71080p3.010.717.6

Düşük, orta ve yüksek, monitörün yukarıdan aşağıya doğru tarama yapmasından ötürü baştaki, ortadaki ve sondaki giriş gecikmesi değerine tebaül etmektedir. Dikkate alınması gereken değer orta değerdir.

Son düzenleme:
Düşük, orta ve yüksek gecikme değerleri arasındaki fark nedir? Sahneden sahneye değişen bir durum mu? Çözünürlüğü soracaktım ancak testleri HD çözünürlükte yaptığınızı belirtmiştiniz.

Düşük, orta ve yüksek gecikme değerleri arasındaki fark nedir? Sahneden sahneye değişen bir durum mu? Çözünürlüğü soracaktım ancak testleri HD çözünürlükte yaptığınızı belirtmiştiniz.

Videoda gerekli açıklama mevcut:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca ana konuya da eklendi.

Input Lag = "Girdi" gecikmesi olarak çevirsek daha uygun olacağını düşünüyorum. Zira giriş dendiğinde aklımıza gelen şeyler dişi portlar, jack girişleri vb. oluyor.
Burada kastedilen ise "Sinyal veya veri" gecikmesi.

Ben öyle düşünmüyorum. Zaten amacımız giriş kelimesine vurgu yapmak çünkü giriş gecikmesi porttan porta bile değişiyor...

Siz bir gün kendi veritabanınızı yapınca istediğiniz ismi koyarsınız.

@Recep Baltaş @Ali Güngör Monitörlerin İnput Lag değerlerini araştırırken Viewsonic XG2700-4K Monitörü için sizin yapmış olduğunuz ölçümler ile burada ki değerlerin farklı olduğunu gördüm. Aynı Monitör ve aynı panel kullanıldığı halde ölçümler sonucunda neden böyle fark oluşuyor.

Input Lag Tests: ViewSonic XG2401, XG2701, XG2703 & more

Garip bir durum. Bunu kontrol edeceğiz.

Geri
Yukarı