Giriş seviyesi motor önerisi

Uygundur zaten bu araçlarda sigorta zorunlu değil ve ayrıca bildiğim kadarıyla yarı otomatik bunlar vites var ama debriyaj yok yani sönmez ve sizi zorlamaz. Ayrıca para sorununuz yoksa Honda spacy ya da pcx modeli de tavsiye ederim. Kilis'te yaşıyorum ve burada kişi başına düşen motor sayısı 2-3 falan :D motor çok tavsiye edilen ve kullanılan bir araç değildir, halk arasında tehlikeli olarak tasvir edilir ama bence dünyanın olmazsa olmazlarındandır. Binmeyen bilemez onun zevkini bir kez tadan da bırakamaz. Muhtemelen o yüzden hiç cevap gelmemiş konuya ancak ilk motorunuz diye kendinizi kasmaya gerek yok çok basit ve eğlenceli bir makinedir aslında. 125 CC olan tüm motorları ilk motorunuz ve gözbebeğiniz olarak kullanabilirsiniz. 125'lik motorlar iyidir hız istediğinizde sizi pişman etmez 90-100 gider, gayet az yakar cebinize de uygundur ve pişman etmez. Mesela linkteki motoru alınca ve motora alışınca artık bu motor size ufak gelecek ve memnun etmeyecektir sizi muhtemelen ama 125'lik olursa çok uzun süre idare edebilir sizi eğer kaliteli bir model alırsanız. Spacy ve pcx düşünebilirsiniz ancak bunlar vitessiz şehir içi modellerdir ve çok kaliteli modeller ancak bana sorarsanız ben debriyajlı vitesli kaliteli bir model almanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı