Giriş yapmadan Microsoft'dan gelen doğrulama kodları

q3devil

Decapat
Daha fazla  
Bugün bir anda mail hesabıma giriş yaptığımda "Microsoft Support verification" başlığı altında bir kod gelmiş fakat ben ne giriş yaptım ne de kod istedim böyle bir şeyle alakam olmadı. Hesaba giriş yaptığımda başarısız veya başarılı giriş denemeleride görünmüyor. En son güvenliğimden şüphe edip 29 haneli bir şifre yaptığımdan bu yana 8 gün geçti ve bugün böyle bir mail aldım. Kendim giriş yaparken aldığım ikili doğrulama kodunu yolladığımda bu başlık altında değil de "microsof hesap ekibi" başlığı altında aldım. Diğer mail tamamen ingilizceyken kendim girdiğimde Türkçe bir mail aldım. Sizce mailime birileri mi ulaşmaya çalışıyor veya şifremi biliyor mu olabilirler?

Ek olarak: İlk gelen kod 6 haneli bir kod. Benim doğrulama yaparak girdiğim kod ise 7 haneli bir kod olarak geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen sahte bir e-posta almışsınız ve birileri linke tıklamanızı istiyor olabilir. Aldırış etmediyseniz en iyisini yapmışsınız.
Herhangi bir link yok sadece your verificication code is : ******* 6 haneli bir kod var . Yakın zamanda telefonuma bir dolandırıcıdan mesaj gelmişti interentten baktığımda mail çalmaya çalışan bir ekipmiş bunlar. Numara 0850 540 0609 bu numarayı emniyete de bildirdim. Orada bir account linki vardı ilk başta farketmeden tıkladım giriş ekranı açıldı normal hotmail giriş ekranı. Bişey yapmadan geri çıktım ve hiçbirşeyde indirmedim. Ardından tüm hesaplarımın şifresini değiştim ikili doğrulama yaptım ve 1 haftadır bi sıkıntı yoktu bugün anlamsız bir şekilde öyle bir mail geldi.
Şifreni değiştir. Sistemini bir AV ile tarat.
Şifremi değiştirmiştim de AV ile taratmayı nasıl yapacağım yardımcı olur musunuz ?

Herhangi bir link yok sadece your verificication code is : ******* 6 haneli bir kod var . Yakın zamanda telefonuma bir dolandırıcıdan mesaj gelmişti interentten baktığımda mail çalmaya çalışan bir ekipmiş bunlar. Numara 0850 540 0609 bu numarayı emniyete de bildirdim. Orada bir account linki vardı ilk başta farketmeden tıkladım giriş ekranı açıldı normal hotmail giriş ekranı. Bişey yapmadan geri çıktım ve hiçbirşeyde indirmedim. Ardından tüm hesaplarımın şifresini değiştim ikili doğrulama yaptım ve 1 haftadır bi sıkıntı yoktu bugün anlamsız bir şekilde öyle bir mail geldi.

Şifremi değiştirmiştim de AV ile taratmayı nasıl yapacağım yardımcı olur musunuz ?
O zaman senin de dediğin gibi hesap çalmaya çalışan insanlar bunlar. Şifreni değiştirip iki adımlı doğrulamayı açtıysan endişelenmene gerek yok.

O zaman senin de dediğin gibi hesap çalmaya çalışan insanlar bunlar. Şifreni değiştirip iki adımlı doğrulamayı açtıysan endişelenmene gerek yok.
Üzerine kayıtlı olan hiçbir şeyim olmayan outlook hesabımı almaya çalışmaları da ayrı bir ironi tabi :) Kıymetli yorumun için teşekkür ederim kardeşim.

Üzerine kayıtlı olan hiçbir şeyim olmayan outlook hesabımı almaya çalışmaları da ayrı bir ironi tabi :) Kıymetli yorumun için teşekkür ederim kardeşim.
Belki bir şeyler koparırız diye denemedikleri yol yok hocam bunların. Çok dikkatli olmak gerek. Ne demek hocam her zaman :)

Yeni konular

Geri
Yukarı