Gitar çalarken parmak ağrısı

İyi günler. Gitara başlayalı 4 - 5 hafta oldu. İlk günlerde parmak ağrısı gayet normal diye umursamadım. Ama uzun zaman geçmesine rağmen hala çok ağrıyor. Parmak uçlarım sertleşti zaten. Gitarın tellerine hiç dokunamıyorum artık o derece ağrıyor. Ara veriyorum sonra gene çalmaya başlayınca ağrıyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Bu alışma sürecidir. Parmak uçları tellere alışana kadar şişme ve acıma yapar. Bu durum biraz sizin yapınız biraz da gitar tel kalitesi ile alakalıdır. Çok bastırmadan çalmaya çalışın.

Hocam klasik gitar çalıyorum. Telleri pek sert değil gibi gözüküyor ama uzun süre çaldığım için artık şişti bayağı.

Hocam klasik gitar çalıyorum. Telleri pek sert değil gibi gözüküyor ama uzun süre çaldığım için artık şişti bayağı.

İlk zamanlar uzun süreli çalmamalısın. Atıyorum sabah 1 saat çaldın ara ver. Akşam bir daha çal. Yoksa o şişkinlik 1-2 gün inmiyor. Eziyet etme kendine durduk yerde. 6 sene gitar çaldım hala bile yeni bir akor çalışırken parmaklarım şişiyor.

İlk zamanlar uzun süreli çalmamalısın. Atıyorum sabah 1 saat çaldın ara ver. Akşam bir daha çal. Yoksa o şişkinlik 1-2 gün inmiyor. Eziyet etme kendine durduk yerde. 6 sene gitar çaldım hala bile yeni bir akor çalışırken parmaklarım şişiyor.

Hocam peki mesela ucuna yara bandı yapıştırsam biraz geçmez mi ağrısı?

Bir video, yada resim paylaşın. Kendi başınıza öğrenmeye çalışıyorsanız ve yanlış şekilde basıyorsanız, sinirleriniz zarar görebilir, parmaklarınız sakat kalabilir.

Geri
Yukarı